PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piątka Polaków wystąpi w Heerenveen

Zimowe
PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piątka Polaków wystąpi w Heerenveen
fot. Materiały prasowe

Pięcioro polskich łyżwiarzy szybkich wystąpi w sobotę i niedzielę w finałowych zawodach Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Biało-czerwoni rywalizować będą w trzech konkurencjach na torze Thialf. Transmisje w Polsacie Sport Extra i w Polsacie Sport News.

„W składzie naszej reprezentacji są Natalia Czerwonka 1000 m i 1500 m oraz Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Marcin Bachanek i Artur Janicki – wszyscy w biegu ze startu wspólnego. Dodatkowo Bosiek jest rezerwową na dystansie 1500 m” – poinformował PAP dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

 

Pierwotnie Gąsecka i Bachanek byli pierwszymi rezerwowymi w wyścigu „masowym”, ale nie wszyscy zakwalifikowani panczeniści potwierdzili start, dlatego wystartują w Heerenveen.

 

„Będziemy zadowoleni z miejsc w czołowej szóstce w biegu masowym” – przyznał medalista olimpijski Niedźwiedzki. Podczas niedawnych mistrzostw świata Janicki zajął szóste miejsce w tej konkurencji.

 

Zawody w Heerenveen rozpoczną się w sobotę, 7 marca o godz. 14 – tego dnia odbędą się zmagania na 500 m, 1000 m i 3000 m kobiet oraz 500 m, 1000 m i 5000 m mężczyzn. W niedzielę, 8 marca również od 14, wyścigi na 500 m, 1500 m i w biegu masowym panczenistek i panczenistów, a także - po raz pierwszy - sztafeta mieszana.

 

Na poszczególnych dystansach wystąpi po 12 zawodniczek i zawodników, a w „masowym” – po 18. Czerwonka awansowała do finału PŚ z 10. miejsca na 1500 m i 11. na 1000 m. W biegu ze startu wspólnego Bosiek jest 11., zaś Janicki 12.

 

W finałowych zawodach otrzymuje się dwa razy więcej punktów, tzn. zwycięzcy 120, a nie 60 pkt, za drugie miejsce 108, trzecie 96, czwarte 86 itd., co sprawia, że wiele może się wydarzyć w klasyfikacji generalnej cyklu.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze