El. piłkarskich ME kobiet: "Zagrać, jakby niedzieli miało nie być"

Piłka nożna
El. piłkarskich ME kobiet: "Zagrać, jakby niedzieli miało nie być"
fot. Cyfrasport

Piłkarska reprezentacja kobiet sobotnim meczem z Mołdawią w Warszawie rozpocznie tegoroczną część grupowych eliminacji do mistrzostw Europy 2021. - Mamy zagrać tak, jakby niedzieli miało nie być – powiedział PAP trener Polek Miłosz Stępiński.

Jego zespół zaczął eliminacje od bezbramkowego remisu z wyżej notowaną Hiszpanią w Lublinie.

 

Biało-czerwone miały zainaugurować walkę o ME wyjazdowym meczem z Czeszkami 3 września. Dzień przed spotkaniem zostało ono - z powodu zatrucia pokarmowego przeciwniczek – przełożone o rok.

Cztery dni po spotkaniu w Warszawie biało-czerwone zmierzą się w Baku z Azerbejdżanem.

 

- Kadrowiczki z polskiej ligi mają za sobą jeden tegoroczny mecz, te z zagranicy – więcej. Kiedy zobaczyłem, jak zawodniczki pracują podczas treningów, jakie jest ich zaangażowanie, determinacja – jestem spokojniejszy o to, jak będzie wyglądała nasza gra – stwierdził szkoleniowiec.

 

Podkreślił, że jego drużyna powinna dążyć do zdobycia przynajmniej dwóch goli.

 

- Uważam, że to powinno dać nam swobodę w grze. Łatwo nie będzie, bo rywal ma swoje cele. W sobotę będziemy atakować. Wiemy, jak chcemy zagrać. Musimy być jak najdłużej w posiadaniu piłki – dodał.

 

Kadrowiczki we wtorek polecą do Baku, gdzie dzień później zmierzą się z Azerbejdżanem.

 

- Jeśli nie będę miał zastrzeżeń po pierwszym spotkaniu, to na siłę składu nie będę zmieniał. Każdy inny wynik niż dwa zwycięstwa bardzo mocno utrudni naszą drogę do mistrzostw. Dziewczyny są tego świadome, dlatego tak ciężko pracują na treningach. Walczą nie tylko o zwycięstwa, ale i swoje cele, marzenia. Mamy zagrać tak, jakby niedzieli miało nie być – podsumował Stępiński.

 

W kwietniu jego drużyna rozegra rewanże z Mołdawią i Azerbejdżanem. Tego drugiego rywala Polki podejmą w Gdyni 9 kwietnia.

 

Rywalami Polski w grupie D Euro 2021 są Czechy, Azerbejdżan, Mołdawia i Hiszpania. W eliminacjach ME uczestniczy 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo.

 

Zwycięzcy dziewięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do ME bezpośrednio. Pozostałe sześć ekip z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do turnieju finałowego. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz - Anglia.

 

Terminarz reprezentacji Polski kobiet w eliminacjach Euro 2021: 7 marca 2020 - Polska – Mołdawia, 11 marca 2020 - Azerbejdżan – Polska, 10 kwietnia 2020 - Polska – Azerbejdżan, 14 kwietnia 2020 - Mołdawia – Polska, 9 czerwca 2020 - Hiszpania – Polska, 18 września - Czechy - Polska, 22 września 2020 - Polska – Czechy.

 

Tabela grupy D:

M P Bramki

1. Hiszpania 3 7 9-1
2. Czechy 3 6 12-5
3. Mołdawia 2 3 3-8
4. Polska 1 1 0-0
5. Azerbejdżan 3 0 1-11

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie