UFC: Ostatnia walka Jędrzejczyk. Polka lepsza od Amerykanki

Sporty walki

Ostatni raz Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) biła się w oktagonie podczas gali UFC w Tampie w październiku ubiegłego roku. Jej przeciwniczką była wówczas Amerykanka Michelle Waterson (17-7, 3 KO, 9 SUB). Polka zwyciężyła przez jednogłośną decyzję sędziów, torując sobie drogę do walki o pas z Chinką Weili Zhang (20-1, 10 KO, 7 SUB).

Jędrzejczyk w świetnym stylu pokonała swoją rywalkę w walce wieczoru podczas gali UFC Fight Night 161. Polka od samego początku walki zasypała przeciwniczkę gradem ciosów i kopnięć, unikając klinczu i obaleń. Po pięciorundowym boju sędziowie zgodnie przyznali jej zwycięstwo. Tym samym, 32-latka przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu Amerykanki.

 

To był wielki powrót "JJ" do walki słomkowej. Wcześniej pochodząca z Olsztyna wojowniczka rywalizowała w wadze muszej, ale w kategorii do 57,7 kilograma musiała uznać wyższość Walentiny Szewczenko (17-3, 5 KO, 7 SUB).

 

Zawodniczka klubu American Top Team była niekwestionowaną mistrzynią organizacji UFC w latach 2015 - 2017. W tym czasie aż pięć razy broniła pasa mistrzowskiego.

 

Transmisja gali UFC 248 z udziałem Joanny Jędrzejczyk w nocy z soboty na niedzielę od godz. 4:00 w Polsacie Sport Extra. 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze