PŚ w skokach: Zawody w Oslo bez kibiców

Zimowe
PŚ w skokach: Zawody w Oslo bez kibiców
fot. Cyfrasport

Zaplanowane na najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo-Holmenkollen odbędą się bez udziału kibiców. Powodem jest epidemia koronawirusa. Widzów nie będzie także podczas rywalizacji w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej.

- Lokalne władze w Oslo zdecydowały, że Holmenkollen Skifest odbędzie się bez kibiców. Ten środek bezpieczeństwa podjęto w związku ze światową epidemią COVID-19 - napisano na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

 

Zawody w stolicy Norwegii są pierwszym etapem cyklu Raw Air w skokach narciarskich. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, na sobotę - konkurs drużynowy, a na niedzielę - indywidualny. Ponadto w sobotę odbędzie się rywalizacja kobiet w biegu łączonym na 30 km oraz mężczyzn w kombinacji norweskiej, a w niedzielę - mężczyzn w biegu łączonym na 50 km.

 

Koronawirusem, który po raz pierwszy wykryto w Chinach, zarażonych jest już ok. 100 tysięcy osób na całym świecie, najwięcej w Chinach - ok. 80 tysięcy. Zmarło ponad 3000.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze