Zmiana w protokołach meczowych w związku z koronawirusem! PZPS wydał decyzję

Siatkówka

W związku z epidemią koronawirusa Polski Związek Piłki Siatkowej zadecydował o zmianie w protokołach meczowych. Będzie ona dotyczyła kontaktów między siatkarzami i członkami sztabu.

Koronawirus wstrzymał rozgrywki w krajach takich jak Włochy. Co prawda ryzyko zakażenia w Polsce jest znacznie mniejsze, lecz Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił ograniczyć je do minimum wprowadzając nowe regulacje. Będą dotyczyły protokołu meczowego.

 

"W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej" informuję, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce wywołanym przez koronawirusami powodującego chorobę o nazwie COVID-19, aż do odwołania zmianie ulega protokół meczowy w ten sposób, że uczestnicy zawodów nie podają sobie dłoni podczas losowania, prezentacji zespołów, prezentacji sędziów ani na zakończenie meczu" - czytamy w komunikacie.

 

- Po piśmie Inspektora Sanitarnego komunikaty zostały rozesłane komunikaty w sprawie rozgrywek do klubów, województw. Zmieniona została procedura witania się i zawodników. Podziękowanie będzie odbywało się przez machnięcie ręką. To proste zabiegi, które możemy wprowadzić - powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

 

O przyczynach podjęcia takiej decyzji opowiedział także rzecznik PZPS Janusz Uznański.

 

- Jest to działanie prewencyjne związane z zagrożeniem koronawirusem. Wiele organizacji podejmuje podobne działania, dlatego PZPS czyni wszystko, by ograniczyć zagrożenie ewentualnym rozprzestrzenianiem wirusa. Mamy jednak nadzieję, że to działanie okaże się zbędne i wkrótce wirus przejdzie do historii - powiedział.

 

Nie wiadomo, jak długo będą obowiązywać nowe zasady.

 

- Nie ma zagrożenia odwołaniem meczów - zapewnił prezes Kasprzyk.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze