LM siatkarzy: Nagły zwrot akcji! Jastrzębski ze zgodą na przełożenie meczu!

Siatkówka
LM siatkarzy: Nagły zwrot akcji! Jastrzębski ze zgodą na przełożenie meczu!
fot. Cyfrasport

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Jastrzębski Węgiel dostał zgodę na przełożenie meczu z Trentino Volley w ramach rozgrywek fazy play-off Ligi Mistrzów siatkarzy. Termin rozegrania pierwszego starcia we Włoszech nie jest jeszcze znany.

Przypomnijmy, że pierwotnie wniosek polskiego klubu o przełożenie meczu ze względu na panującą we Włoszech epidemię koronawirusa został odrzucony przez władze CEV-u. Z tego powodu jastrzębianom, którzy nie zamierzali stawiać się w Trydencie, groził walkower.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

Europejska Konfederacja Siatkówki przystała jednak na argumenty Jastrzębskiego Węgla i ostatecznie wyraziła zgodę na przełożenie spotkania. Jednym z tych argumentów było zalecenie wydane przez Główny Inspektor Sanitarny o unikaniu podróży do Włoch. Dotarliśmy do treści tego oświadczenia.

 

"Główny Inspektor Sanitarny stanowczo nie zaleca wyjazdu zawodników i sztabu szkoleniowego zespołu siatkarskiego KS Jastrzębski Węgiel na ten mecz.

 

Powyższa decyzja podyktowana jest zagrożeniem związanym z ogniskami COVID-19 jaka ma obecnie miejsce w północnych Włoszech, w tym w mieście Trydent. Ewentualny wyjazd byłby zagrożeniem dla zdrowia zawodników i sztabu szkoleniowego Państwa zespołu siatkarskiego" - czytamy w oświadczeniu, którego pełną treść prezentujemy poniżej.

 

 

 

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie