Michniewicz wysłał pierwsze powołania do kadry U-21!

Piłka nożna
Michniewicz wysłał pierwsze powołania do kadry U-21!
fot. CyfraSport

Po tym, jak swoje powołania wysłał Marcin Dorna, karty odkrył także Czesław Michniewicz. Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 zaprosił na zgrupowanie zawodników z klubów zagranicznych, a w tym gronie znaleźli się między innymi Kamil Grabara oraz Patryk Klimala.

Reprezentacja U-21 rozegra dwa mecze w ramach marcowego zgrupowania. 27 marca w Białymstoku podejmie Łotwę w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy, a trzy dni później zagra z Białorusią. Spotkanie towarzyskie odbędzie się w Suwałkach.

 

Największą niespodzianką wśród powołanych jest Grabara, który od wielu tygodni pauzuje ze względu na uraz głowy. Bramkarz Huddersfield zderzył się głowami z zawodnikiem Hull City w końcówce stycznia i stracił przytomność. Prosto z murawy trafił do szpitala, a treningi wznowił w ciągu ostatnich dni. Zdążył wystąpić już w meczu rezerw swojego zespołu.

 

O miejsce w bramce będzie rywalizował z Marcinem Bułką z Paris Saint-Germain, a wśród powołanych znalazło się miejsce także dla Patryka Klimali z Celticu Glasgow czy Sebastiana Walukiewicza z Cagliari Calcio.

 

 

Powołania zagraniczne do kadry U-21:

 

Bramkarze: Kamil Grabara (Huddersfield Town), Marcin Bułka (Paris Saint-Germain)
Obrońcy: Sebastian Walukiewicz (Cagliari)
Pomocnicy: Mateusz Bogusz (Leeds United), Patryk Dziczek (US Salernitana)
Napastnicy: Patryk Klimala (Celtic).

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze