Premier League: Arsenal „wymęczył” zwycięstwo w derbach Londynu

W meczu 29. kolejki Arsenal pokonał przed własną publicznością West Ham United 1:0. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Alexandre Lacazette. Cały mecz w bramce gości rozegrał Łukasz Fabiański. W innym spotkaniu Southampton z Janem Bednarkiem w składzie przegrało z Newcastle 0:1.

Po kompromitacji w Lidze Europy Arsenal musi skupić się na krajowym podwórku, by wywalczyć prawo do gry w Lidze Mistrzów. Po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu ekipa Mikela Artety mierzyła się z West Hamem, który walczy o utrzymanie.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać przewagi. Zaledwie dwa strzały na bramkę oddał West Ham, podczas gdy „Kanonierzy” nie zagrozili bramce ani razu. Gospodarze co prawda rozgrywali piłkę pod polem karnym rywali, jednak nie przełożyło się to na realne zagrożenie.

Dopiero po przerwie kibice w Londynie zobaczyli gola. Autorem trafienia był Lacazette, choć początkowo sędzia gola nie uznał. Zdaniem arbitra liniowego asystujący Mesut Oezil był na pozycji spalonej. Po konsultacji VAR Martin Atkinson zmienił jednak swoją decyzję, która zadecydowała o zwycięstwie „The Gunners”.

Dzięki wygranej wskoczył na dziewiąte miejsce w tabeli, tracąc do piątego Wolverhampton trzy punkty i mając jeden mecz do rozegrania więcej.

W innych popołudniowych spotkaniach wygrane odniosły drużyny Sheffield United, Crystal Palace, Newcastle, które pokonało ekipę Southampton 1:0. Cały mecz zagrał Bednarek. Po bezbramkowym remisie Wolverhampton podzieliło się punktami z Brighton.

Arsenal - West Ham United 1:0 (0:0)
Bramka: Alexandre Lacazette 78