Słowenia ostatnim bastionem Ligi Mistrzów CEV! Aż sześć meczów przeniesionych przez koronawirusa

Siatkówka
Słowenia ostatnim bastionem Ligi Mistrzów CEV! Aż sześć meczów przeniesionych przez koronawirusa
fot. PAP

Europejska Konfederacja Siatkówki podjęła decyzję w sprawie rywalizacji Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów CEV. Organizacja zdecydowała się przenieść dwumecz do Słowenii, ale nie będą to jedyne spotkania rozegrane na neutralnym terenie. Słowenia gościć będzie aż sześć spotkań z udziałem włoskich drużyn na tym etapie LM.

Jastrzębski Węgiel dostał zgodę na przełożenie wyjazdowego meczu z Trentino Volley w ramach rozgrywek 1/4 finału Ligi Mistrzów siatkarzy. Dwumecz zostanie rozegrany w Mariborze w dniach 13-14 marca, a areną polsko-włoskiej rywalizacji będzie Hala Športna Dvorana Ljudski Vrt, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywa żeński mistrz kraju, OK Nova KBM Branik Maribor.

 

Okazuje się, że starcie Trentino z Jastrzębskim Węglem zapoczątkuje słoweńską "ekspansję" CEV. Organizacja zaplanowała w stolicy kraju jeszcze cztery inne spotkania - tym razem z udziałem włoskich drużyn kobiecych. Mowa o Igor Gorgonzola Novara i Savino Del Bene Scandicci.

 

- CEV mocno pracuje nad wyjściem naprzeciwko prośbom zespołów biorącym udział w fazie play-off Ligi Mistrzów. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie sportowców, sztabów szkoleniowych oraz kibiców, spotkania zostaną przeorganizowane z powodu epidemii koronawirusa w Europie. Jednym z ognisk są właśnie Północne Włochy - napisano w oświadczeniu.

 

Spotkania, które zostały zaplanowane w Mariborze:

 

13 marca: Itas Trentino (ITA) vs Jastrzębski Węgiel (POL)
14 marca: Jastrzębski Węgiel (POL) vs Itas Trentino (ITA)
18 marca: Fenerbahçe Opet İstanbul (TUR) vs Igor Gorgonzola Novara (ITA)
18 marca: Savino Del Bene Scandicci (ITA) vs Eczacıbaşı VitrA. İstanbul (TUR)
19 marca: Igor Gorgonzola Novara (ITA) vs Fenerbahçe Opet İstanbul (TUR)
19 marca: Eczacıbaşı VitrA. İstanbul (TUR) vs Savino Del Bene Scandicci (ITA)

 

Epidemia zebrała już swoje żniwa: z prawa do rywalizacji zrezygnowała niemiecka ekipa Allianz MTV Stuttgart, która przegrała w pierwszym spotkaniu z IMOCO Volley 0:3. Rezultat z pierwszego spotkania będzie jedynym branym pod uwagę w kwestii awansu do kolejnej fazy.

 

Próbę przełożenia spotkania wniósł także Fakieł Nowy Urengoj. Rewanżowe spotkanie Rosjan z Sir Safety Perugia na terenie Italii odbędzie się zgodnie z planem, lecz bez udziału publiczności. Rozegrane zostanie także spotkanie Cucine Lube Civitanova z Knack Roeselare.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze