Tymex Boxing Night 11: Brodnicka - Gontaruk. Transmisja w Polsacie Sport Fight i w Polsacie Sport

Sporty walki
Tymex Boxing Night 11: Brodnicka - Gontaruk. Transmisja w Polsacie Sport Fight i w Polsacie Sport
fot. Polsat Sport

Kolejną wielką walkę w swojej karierze stoczy Ewa Brodnicka (18-0, 2 KO). "Kleo" zmierzy się w Dzierżoniowie podczas sobotniej gali Tymex Boxing Night 11 z Belgijką Djemillą Gontaruk (16-6-2, 2 KO). Stawką pojedynku Brodnicka - Gontaruk będzie należący do Polki pas mistrzyni świata WBO w kategorii supierpiórkowej. Transmisja gali Tymex Boxing Night 11 w Polsacie Sport Fight i w Polsacie Sport.

Niepokonana na zawodowych ringach polska pięściarka już po raz piąty w karierze będzie bronić prestiżowego tytułu World Boxing Organization. - Stawiam przed sobą kolejne wyzwania, a jednym z nich jest wygrywanie kolejnych pojedynków mistrzowskich. Chcę ustanowić rekord w liczbie regularnych obron pasa WBO w jednej kategorii. Obecnie w Polsce jestem jedyną pięściarką posiadającą tytuł mistrzyni świata. Czuję wielką odpowiedzialność, ciężko i mądrze pracuję, aby nie zawieść tych, którzy na mnie liczą - wyznała Brodnicka.

 

Rywalką Polki będzie nosząca przydomek „Pitbull”, zawodniczka urodzona w Belgii, ale mająca rosyjskie korzenie. Gontaruk ma na koncie 16 zwycięstw, sześć porażek i dwa remisy. - Byłam agresywnym dzieckiem i stąd ten przydomek. Pokażę, że boksuję widowiskowo i cały czas atakuję – powiedziała 28-latka, którą wychowywała matka.

 

Gontaruk była już zawodową mistrzynią Europy, a także dwa razy próbowała zdobyć mistrzostwo świata. Przegrała m.in. z niedoszłą rywalką Brodnickiej – Niemką Ramoną Kuehne. - W 2011 roku byłam już w Polsce na mistrzostwach Unii Europejskiej. Tamtego pobytu w Katowicach nie wspominam miło, gdyż odpadłam w eliminacjach. Teraz przyjechałam do Dzierżoniowa w jednym celu – odebrać Brodnickiej pas mistrzyni świata WBO. Uważam ją za solidnej klasy pięściarkę, ale to ja wygram – przyznała Belgijka.

 

Obie panie, a także inni bohaterowie wydarzenia w Dzierżoniowie stanęli w piątek na wadze. Brodnicka słynie z tego, że wychodzi na oficjalne ważenie w efektownym stroju. Polska mistrzyni świata niegdyś prezentowała kuse bikini, ale również była przebrana za Kleopatrę. Tym razem "Kleo" prezentowała się równie efektownie. Założyła długą suknię z wycięciem w talii, która robiła wrażenie.

 

Gontaruk także zaprezentowała niecodzienny jak na kobietę ubiór. Belgijka pojawiła się w białej koszuli, do której zapięła muszkę. Podczas face-offa założyła również maskę, która miała zapewne na celu przestraszenie Brodnickiej. Obie pięściarki bardzo długo spoglądały sobie w oczy oraz wymieniały uwagi na scenie.

 

Wydarzeniem „Tymex Boxing Night 11” będzie także pojedynek międzynarodowego mistrza Polski wagi lekkiej Damiana Wrzesińskiego (18-1-2) z Sergio Puente (28-9). Meksykanin wygrał 24 walki z rzędu, a pierwszą porażkę poniósł dopiero pod koniec 2014 roku. Jest byłym posiadaczem pasa WBC Silver. Pokonał wtedy Nery Saguilana, późniejszego pretendenta do mistrzostwa świata WBA. Przegrywał zaś z czempionami globu, Fernando Montielem i Miguelem Berchelten.

 

W barwach Tymexu zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Niemiec Sahan Aybay (9-0). Zmierzy się z Ukraińcem Jarosławem Manuiłowem (3-3). Pojedynki rankingowe stoczą też: Michał Leśniak z Nikaraguańczykiem Davidem Bency, Oskar Kapczyński z Błażejem Nowakiem, Oskar Wierzejski z Pawłem Cieciorą i debiutant Kamil Kuździeń z Ukraińcem Ołeksandrem Czabanem.

 

Karta walk Tymex Boxing Night 11:

 

k. superpiórkowa: Ewa Brodnicka - Djemilla Gontaruk
k. lekka: Damian Wrzesiński - Sergio Puente
k. półśrednia: Michał Leśniak - David Bency
k. superśrednia: Sahan Aybay - Yaroslav Manuilov
k. średnia: Oskar Kapczyński - Błażej Nowak
k. junior ciężka: Oskar Wierzejski - Paweł Cieciora
k. superśrednia: Kamil Kuździeń - Oleksandr Chaban

 

Transmisja gali Tymex Boxing Night w sobotę od godziny 20:00 w Polsacie Sport Fight oraz od 22:30 w Polsacie Sport.

 

Transmisja walki Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport. Studio od godziny 1:00.

 

Transmisja gali UFC 248 w nocy z soboty na niedzielę od godz. 3:00 w Polsacie Sport Extra. 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze