Liga Europy: Mecz nie odbędzie się w Bazylei. Wszystko z powodu koronawirusa

Piłka nożna
Liga Europy: Mecz nie odbędzie się w Bazylei. Wszystko z powodu koronawirusa
fot. PAP

Zaplanowane na 19 marca rewanżowe spotkanie 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy pomiędzy FC Basel a Eintrachtem Frankfurt nie odbędzie się w Bazylei - poinformował szwajcarski klub. Na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie mecz zostanie rozegrany.

Decyzję podjęła policja kantonu po konsultacjach ze sztabem kryzysowym. Związana jest ona z epidemią koronawirusa, który po raz pierwszy pojawił się w grudniu w środkowych Chinach.

 

- Choć boli piłkarskie serce, musimy dostosować się do wytycznych władz. W tej sytuacji chodzi o społeczną odpowiedzialność. Co to w praktyce oznacza - o tym będziemy dyskutować z urzędnikami i z klubem z Frankfurtu. Głos w niej będzie miała także UEFA - wyjaśnił prezes FC Basel Roland Heri.

 

Liga Mistrzów: Kibice będą mogli obejrzeć mecz RB Lipsk - Tottenham

 

W klubowym oświadczeniu stwierdzono, że w tym przypadku nie sprawdziłoby się rozwiązanie z rozegraniem spotkania przy pustych trybunach.

 

- Z doświadczenia wiemy, że nawet w takich okolicznościach setki kibiców zbierają się pod stadionem. Stąd taka decyzja władz - napisano.

 

Na razie nie wiadomo, czy i w jakich okolicznościach rozegrane zostanie pierwsze spotkanie 1/8 finału we Frankfurcie 12 marca. Władze miasta rekomendują odwołanie wszystkich imprez z udziałem minimum tysiąca osób, jednak w czwartek spodziewanych jest ok. 40 tysięcy kibiców.

 

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Potwierdzono ponad 100 tysięcy przypadków zakażeń na całym świecie, zmarło ok. 3600 osób.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie