Siatkarz ZAKSY: Jest duże ryzyko, że zagramy bez publiczności

Siatkówka
Siatkarz ZAKSY: Jest duże ryzyko, że zagramy bez publiczności
fot. PAP

Na weekend 14–15 marca zaplanowany został turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy. Zainteresowanie jest ogromne, o czym świadczy wysoka sprzedaż biletów. Czy 8000 kibiców wybierających się do katowickiego Spodka, będzie mogło zobaczyć to wydarzenie tylko w telewizji? – Decyzja o grze bez kibiców brzmi strasznie – stwierdził Simone Parodi, zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W sobotę i niedzielę (14 i 15 marca) o prestiżowe trofeum Pucharu Polski powalczą: mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski 2019 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle, wicemistrz Polski Verva Warszawa Orlen Paliwa, zdobywca Superpucharu Polski 2018 PGE Skra Bełchatów oraz zdobywca Pucharu Polski 2018 – Trefl Gdańsk.

 

Jak stwierdził przyjmujący ZAKSY Simone Parodi dla samych zawodników możliwość rozegrania turnieju finałowego PP bez udziału kibiców nie jest komfortową sytuacją.

 

– Jest duże ryzyko, że zagramy bez publiczności. Mam nadzieję, że nie zostanie anulowany cały turniej. Decyzja o grze bez kibiców brzmi strasznie. Byłyby to mecze o zupełnie innej koncentracji, motywacji. W takiej sytuacji nie mamy wyjścia. Musimy się podporządkować, ponieważ sytuacja jest niebezpieczna. Jeśli chcemy, aby została rozwiązana, musimy przestrzegać zasad – podsumował reprezentant Włoch.

 

– Nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowania się do Pucharu Polski. Dużo podróżujemy, rozgrywamy wiele spotkań. W warunkach meczowych staramy się udoskonalać naszą grę. Chcemy dobrze zagrać i wygrać Puchar – dodał Parodi.

 

Puchar Polski siatkarzy: Terminarz i plan transmisji turnieju finałowego

 

Co na to władze Polskiej Ligi Siatkówki zarządzające rozgrywkami PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet?

 

"Turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy weekend w Katowicach. W kompetencji władz państwowych leży decyzja czy przy udziale czy też bez udziału kibiców. Jeśli otrzymamy nowe decyzje natychmiast będziemy o nich informować" – napisał w poniedziałek na Twitterze Dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA Kamil Składowski.

 

 

Kibicom siatkówki nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne informacje w związku z weekendowym świętem siatkówki.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie