MŚ w SuperEnduro: Impreza w Łodzi przełożona

Moto
MŚ w SuperEnduro: Impreza w Łodzi przełożona
fot. Cyfrasport
Mistrzostwa świata w SuperEnduro zostały przełożone

Zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego w sobotę nie odbędzie się ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw świata w SuperEnduro. Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM), póki co impreza została przełożona, a nie odwołana.

Nowy termin nie jest jednak znany.

 

-Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM), Polski Związek Motorowy (PZM) i organizator ABC Communications z przykrością informują, że wydarzenie zostało przełożone. Wszyscy zainteresowani uważają, że będzie możliwe jego przeprowadzenie w dalszej części sezon - można przeczytać w komunikacie FIM.

 

Zawody w Łodzi miały zakończyć cykl 2019/20. Do tej pory rozegrano cztery imprezy, w tym inauguracyjną w Krakowie, z czego jak dotychczas ostatnią 1 lutego w Budapeszcie.

 

Po niej w klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna) z 227 punktami, a drugi jest Tadeusz Błażusiak (KTM) - 209 pkt. Na 10. miejscu jest sklasyfikowany drugi Polak rywalizujący w gronie najlepszych na świecie Emil Juszczak (Beta)- 63 pkt.

 

Oficjalnie! Imprezy masowe w Polsce przy zamkniętych trybunach!

 

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali, z przeszkodami na torze (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą, itp.). W każdej rundzie MŚ odbywają się trzy równorzędne finały, a zawodnicy zdobywają punkty również za zajęcie trzech pierwszych pozycji w Superpole, czyli wyścigu decydującym o miejscach na starcie.

 

Dotychczasowa klasyfikacja mistrzostw:

 

1. Billy Bolt (W. Brytania, Husqvarna) 227 pkt
2. Tadeusz Błażusiak (Polska, KTM) 209
3. Jonny Walker (W. Brytania, KTM) 192
...
10. Emil Juszczak (Polska, Beta) 63

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze