Puchar Polski siatkarzy: Turniej finałowy bez publiczności

Siatkówka
Puchar Polski siatkarzy: Turniej finałowy bez publiczności
fot. Cyfrasport
Puchar Polski odbędzie się bez udziału kibiców

Mecze turnieju finałowego siatkarzy, który odbędzie się w sobotę i niedzielę w Katowicach, odbędą się bez udziału publiczności - poinformowała w komunikacie Polska Liga Siatkówki. Wszystkie mecze Final Four Pucharu Polski 2020 będą transmitowane na antenach Polsatu Sport.

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek poinformował Polską Ligę Siatkówki o wprowadzeniu zakazu przeprowadzenia imprezy masowej w dniach 14-15 marca 2020 roku – Turnieju Finałowego o Puchar Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn (Decyzja nr ZKIII.68.2.7.2020). Wojewoda wydał zakaz mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. W związku z tym impreza odbędzie się bez udziału publiczności - napisano w oświadczeniu PLS.

 

 

Prezes PLS Paweł Zagumny podkreślił, że "święto siatkówki miało oglądać osiem tysięcy najlepszych kibiców świata", bo na turniej zostały sprzedane wszystkie bilety.

 

-Jest nam przykro, lecz rozumiemy, że zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są dobrem nadrzędnym - dodał Zagumny.

Kibice, którzy zakupili wejściówki, mogą się ubiegać o zwrot pieniędzy.

 

W sobotnich półfinałach PP Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Treflem Gdańsk, a PGE Skra Bełchatów z zespołem VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Zwycięzcy zmierzą się w niedzielnym finale.

 

Puchar Polski siatkarzy: Terminarz i plan transmisji turnieju finałowego

 

O odwołaniu wszystkich imprez masowych - tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 109 tys. przypadków zakażenia i ok. 3,8 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 18 przypadków zakażenia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie