Koronawirus torpeduje plany lekkoatletów

Lekkoatletyka
Koronawirus torpeduje plany lekkoatletów
fot. Cyfrasport
Paweł Fajdek musiał zmienić plany w związku z epidemią koronawirusa. Nie poleci na zgrupowanie do USA.

Z powodu epidemii koronawirusa Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował o odwołaniu wszystkich zgrupowań zagranicznych, które miały się rozpocząć 10 marca lub później. Nie odbędą się także żadne zawody w Polsce.

- Polski Związek Lekkiej Atletyki podjął decyzję o zawieszeniu organizacji wszystkich imprez kalendarzowych PZLA oraz wstrzymania wyjazdów naszych zawodników na zagraniczne akcje szkoleniowe i startowe - napisano w oświadczeniu.

 

Decyzja nie ma wpływu na zgrupowania rozpoczęte przed jej ogłoszeniem. Przeszkodziła jednak m.in. młociarzom Wojciechowi Nowickiemu i Joannie Fiodorow oraz ich trenerce Malwinie Sobierajskiej-Wojtulewicz, którzy w ostatniej chwili dowiedzieli się, że ich wyjazd do RPA nie dojdzie do skutku.

 

Nowicki: Nie zmieniam planów, przygotowuję się do igrzysk

 

Plany musi zmienić także czterokrotny mistrz świata w tej konkurencji Paweł Fajdek, który miał trenować od 29 marca do 3 maja w Chula Vista w USA.

 

W planach PZLA było też zgrupowanie w portugalskim Monte Gordo (22 marca - 3 kwietnia), gdzie mieli trenować reprezentanci Polski w biegach, m.in. Michał Rozmys, Anna Sabat i Krystian Zalewski. Grupa łącznie ok. 80 polskich lekkoatletów miała też wyjechać do Hiszpanii na obozy w Aronie (26 marca - 18 kwietnia) i Lloret de Mar (28 marca - 8 kwietnia).

 

Epidemia koronawirusa, którego wykryto po raz pierwszy w grudniu w Wuhan, kosztowała już życie ponad czterech tysięcy osób. Zarażonych na całym świecie jest ponad 110 tysięcy. W Polsce potwierdzono dotychczas 25 przypadków.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze