Rajdowe Meksyku: Pierwszy w tym roku start Kajetanowicza

Moto
Rajdowe Meksyku: Pierwszy w tym roku start Kajetanowicza
fot. PAP/EPA
Trzeci rajd w sezonie, pierwszy start Kajetanowicza

W najbliższy weekend rozegrany zostanie Rajd Meksyku, trzecia runda mistrzostw świata sezonu 2020. Do rywalizacji włącza się Kajetan Kajetanowicz, który wystartuje po raz pierwszy w tym roku. W poprzednim sezonie Polak został wicemistrzem świata WRC 2. Trasa tegorocznej szutrowej rundy ma w sumie 947 km, w tym 325 km podzielonych na 24 odcinki specjalne.

Oficjalna ceremonia otwarcia Rajdu Meksyku odbędzie się w czwartek w Guanajuato. Tego samego dnia zawodników czekają dwa krótkie, miejskie odcinki specjalne. Na piątek zaplanowano najdłuższy etap - dziesięć odcinków o długości prawie 140 km, w tym najbardziej znany El Chocolate (31,45 km), który będzie pokonywany dwukrotnie.

 

W sobotę do przejechania będzie dziewięć OS-ów, w niedzielę, ostatniego dnia rajdu - trzy. Ostatni El Brinco Power Stage (9,64 km) ma rangę Power Stage, na którym można zdobywać dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. 

 

Prawda Moto: Podsumowanie testów F1 przed sezonem 2020

 

Po dwóch rundach w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata niespodziewanie prowadzi Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC). Drugie miejsce zajmuje Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), a trzecie sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC). Obrońca tytułu Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 WRC), który podczas pierwszej rundy - Rajdu Monte Carlo miał bardzo groźny wypadek, plasuje się aktualnie na szóstej pozycji.

 

Rajdowe MŚ: Triumf Elfyna Evansa w Szwecji, Ogier poza podium

 

W WRC3 (w ubiegłych sezonach WRC2), Kajetanowicz który pojedzie Skodą Fabią R5 evo będzie miał ponad dziesięciu rywali.

 

- Ten start to będzie wielkie wyzwanie dla całego zespołu. Pomimo zdobytych czterech tytułów mistrzów Polski i trzech mistrzów Europy nie wiemy, co nas tutaj czeka. Trasa jest trudna, odcinki specjalne bardzo szybkie, na dużych wysokościach. Będzie rzadkie powietrze, czyli spore utrudnienie zarówno dla nas, jak i dla samochodów. Ale sezon zaczynamy z dobrym nastawieniem, mamy nadal ogromne serca do walki. Postaramy się optymalnie wykorzystać nowy sprzęt, który dotychczas spisuje się bardzo dobrze - powiedział trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

 

Klasyfikacja generalna rajdowych MŚ (po 2 z 13 rajdów):

 

1. Elfyn Evans (W. Brytania/Toyota Yaris WRC) 42 pkt
2. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC) 42
3. Sebastien Ogier (Francja/Toyota Yaris WRC) 22
4. Kalle Rovanpera (Finlandia/Toyota Yaris WRC) 30
5. Esapekka Lappi (Finlandia/Ford Fiesta WRC) 24
6. Ott Tanak (Estonia/Hyundai I20 WRC) 20

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze