Liga Europy: Bayer Leverkusen wygrał w Glasgow i jest o krok od ćwierćfinału

Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe ekipę Rangers 3:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Zwycięstwa odniosły również zespoły Basaksehiru, FC Basel, Manchesteru United oraz Szachtaru Donieck.

Ekipa Rangers w poprzedniej rundzie wyeliminowała Bragę. Bayer również pokonał klub z Portugalii, a dokładnie FC Porto. W zmaganiach ligowych w Szkocji klub z Glasgow zajmuje drugą lokatę za Celtikiem. W Bundeslidze zespół z Leverkusen jest piąty. Oczywiście cały czas nie wiadomo, jak będą wyglądały rozgrywki piłkarskie w nadchodzących tygodniach i czy uda się je normalnie dokończyć. Na razie większość jest zawieszana. Na osiem meczów 1/8 finału Ligi Europy przełożone zostały dwa. Kibice zostali wpuszczeni na obiekty w Glasgow i Stambule.

L’Equipe: UEFA przełoży Euro 2020 i zawiesi europejskie puchary

Od pierwszej minuty meczu na Ibrox optyczną przewagę zdobyli przyjezdni. Bayer stworzył sobie kilka okazji, a na gola musieliśmy czekać do 37. minuty. Wtedy to sędziujący spotkanie Szymon Marciniak po użyciu VAR przyznał jedenastkę niemieckiej ekipie. Polak dopatrzył się zagrania ręką jednego z zawodników Rangers. Szansę wykorzystał Kai Havertz.

Po zmianie stron wynik podwyższył Aranguiz. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i w 75. minucie George Edmundson strzałem głową dał gola kontaktowego. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a dokładnie do Leona Bailey'a, który ustalił rezultat. Wygrana Bayeru 3:1 na wyjeździe to dobra zaliczka przed rewanżem. Oczywiście, jeżeli do niego dojdzie...