Boniek odpowiedział na apel Błaszczykowskiego

Piłka nożna
Boniek odpowiedział na apel Błaszczykowskiego
fot. Cyfrasport
Błaszczykowski wyraził przekonanie, że najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni.

"Jestem za" - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek w odpowiedzi na apel Jakuba Błaszczykowskiego o zawieszenie rozgrywek. Prezes PZPN oczekuje jednak ustalenia szczegółów między piłkarzami a klubami.

Zarząd PZPN zdecydował w czwartek na nadzwyczajnym posiedzeniu o kontynuacji rozgrywek piłkarskich w kraju na trzech najwyższych szczeblach zgodnie z terminarzem. Jednocześnie podjęto decyzję ws. rozwiązań na wypadek, gdyby ligowa rywalizacja musiała być jednak przerwana.

 

Kapitan Wisły Kraków zaapelował o ponowne przemyślenie tej decyzji.

 

"Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich" – zaapelował za pośrednictwem mediów społecznościowych Błaszczykowski.

 

ZOBACZ TEŻ: L’Equipe: UEFA przełoży Euro 2020 i zawiesi europejskie puchary

 

Błaszczykowski podkreślił, że w obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus "na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia".

Błaszczykowski wyraził przekonanie, że najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni.

 

"Kuba masz rację, uzgodnicie z klubami zasady (sytuacja wyjątkowa) "we don’t play", np. bezpłatne urlopy do końca zawieszenia rozgrywek. Jestem za. Ps. Kluby na razie chcą grać. Dla mnie osobiście każda wersja do przyjęcia" - napisał Boniek na Twitterze.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze