Błaszczykowski apeluje o zawieszenie rozgrywek. "W obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus..."

Piłka nożna
Błaszczykowski apeluje o zawieszenie rozgrywek. "W obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus..."
fot. Cyfrasport
Jakub Błaszczykowski zaapelował o zawieszenie rozgrywek na kilka tygodni.

108-krotny reprezentant Polski i piłkarz Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski zaapelował za pośrednictwem mediów społecznościowych do "Władz Polskiej Piłki" o zawieszenie rozgrywek na kilka tygodni.

Zarząd PZPN zdecydował w czwartek na nadzwyczajnym posiedzeniu o kontynuacji rozgrywek piłkarskich w kraju na trzech najwyższych szczeblach zgodnie z terminarzem. Jednocześnie podjęto decyzję ws. rozwiązań na wypadek, gdyby ligowa rywalizacja musiała być jednak przerwana.

 

Kapitan Wisły Kraków zaapelował o ponowne przemyślenie tej decyzji. - Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich – napisał.

 

Błaszczykowski podkreślił, że w obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus "na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia".

 

ZOBACZ TEŻ: Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem

 

Błaszczykowski wyraził przekonanie, że najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni. - Tak, aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie. Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

 

- W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

 

- W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie" - uzasadnił Błaszczykowski.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie