LM siatkarek: Tylko jeden ćwierćfinał rozegrany zgodnie z planem

Wyróżniającą się postacią obu spotkań była szwedzka atakująca Isabelle Haak.

Siatkarki VakifBanku Stambuł pewnie pokonały Dynamo Moskwa i zostały półfinalistkami obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Pozostałe mecze ćwierćfinałowe, w których uczestniczą drużyny z Włoch, nie mogły zostać rozegrane zgodnie z planem.

Zawodniczki Dynama nie miały wiele do powiedzenia w obu konfrontacjach z ekipą z Turcji. Zarówno w Moskwie, jak i w Stambule VakifBank rozstrzygnął sprawę w trzech setach, co więcej – w żadnej z tych sześciu partii rosyjski zespół nie był w stanie dobrnąć do bariery dwudziestu punktów. Pierwszy mecz trwał 65 minut, drugi – zaledwie 58.

Wyróżniającą się postacią obu spotkań była szwedzka atakująca Isabelle Haak, skuteczna w ofensywie i bezlitosna dla rywalek w polu serwisowym. Drugie starcie skończyła z bilansem 13/23 (= 57% w ataku) + 2 asy + 2 bloki. Była najlepiej punktującą zawodniczką obu spotkań, w pierwszym wywalczyła dla swej drużyny 22 oczka.

Dwumecz Dynamo z Vakifbankiem to jedyne starcia ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, które udało się rozegrać w całości. W pozostałych parach grają drużyny z Italii. Tragiczna w skutkach epidemia koronawirusa w tym kraju zahamowała sportową rywalizację.

Kurek zaapelował do kibiców! "Nie słuchajcie blogerek, celebrytów i... sportowców"

W parach Savino Del Bene Scandicci – Eczacibasi Stambuł oraz Fenerbahce Stambuł – Igor Gorgonzola Novara nie rozegrano jeszcze nawet pierwszego meczu. Drużyna Imoco Volley Conegliano (z Joanną Wołosz w składzie) wygrała na wyjeździe z Allianz MTV Stuttgart 3:0. Spotkanie rewanżowe zostało odwołane przez CEV za zgodą obu zainteresowanych ekip, a siatkarki z Conegliano uzyskały awans do półfinału.

Ćwierćfinały LM siatkarek:

2020-03-03: Dynamo Moskwa – Vakifbank Stambuł 0:3 (13:25, 17:25, 17:25)
2020-03-12: VakifBank Stambuł – Dynamo Moskwa 3:0 (25:13, 25:18, 25:15)

2020-03-04: Allianz MTV Stuttgart – Imoco Volley Conegliano 0:3 (17:25, 16:25, 20:25)
2020-03-12: Imoco Volley Conegliano – Allianz MTV Stuttgart - odwołany, awans Imoco Volley.