Tokio 2020: Szfateta z ogniem olimpijskim przerwana

Inne
Tokio 2020: Szfateta z ogniem olimpijskim przerwana
fot. PAP

W Grecji przerwano bieg sztafety z ogniem olimpijskim. Powodem jest zbieranie się ludzi wzdłuż trasy i związane z tym ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zapewniono jednocześnie, że 19 marca ogień zostanie przekazany organizatorom tegorocznych igrzysk.

Grecki Komitet Olimpijski nie będzie kontynuował sztafety, ale ogień pozostanie w kraju do 19 marca. Na ten dzień zaplanowana jest w Atenach uroczystość przekazania ognia organizatorom igrzysk w Tokio.

 

"To nie była dla nas łatwa, ale niestety konieczna decyzja. Została podjęta po konsultacji z ministrem zdrowia i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim" - poinformowano.

 

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy polski klub odmówił wyjazdu na mecz mimo decyzji Bońka!

 

Ogień olimpijski wzniecono w czwartek na starożytnym stadionie w Olimpii. Uroczysta ceremonia ze względu na zagrożenie koronawirusem odbyła się bez udziału widzów.Liczbę uczestników ograniczono do 100. Do Grecji przyleciała grupa ok. 150 przedstawicieli Tokio, ale tylko kilkudziesięciu z nich wzięło udział w uroczystości. Wcześniej Japończycy zrezygnowali z przysłania do Olimpii grupy 340 dzieci.

 

Ogień po dotarciu do Japonii odwiedzi wszystkie prefektury kraju i ponad 850 gmin. Znicz olimpijski ma zapłonąć 24 lipca. Igrzyska mają potrwać do 9 sierpnia, a zmagania paraolimpijczyków - od 25 sierpnia do 6 września.

 

ZOBACZ TEŻ: UEFA odwołała przyszłotygodniowe mecze w Lidze Mistrzów i Lidze Europy

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 61 przypadków choroby, w tym jeden śmiertelny.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie