Mistrzostwa świata w curlingu odwołane!

Zimowe
Mistrzostwa świata w curlingu odwołane!
fot. PAP

Tegoroczne mistrzostwa świata w curlingu mężczyzn w Glasgow oraz mikstów w kanadyjskim mieście Kelowna zostały odwołane z powodu koronawirusa - poinformowała światowa federacja. Już w czwartek podano, że nie odbędą się zawody tej rangi kobiet.

"Z uwagi na fakt, że te międzynarodowe imprezy wymagałyby podróży setek sportowców i członków sztabów szkoleniowych, ich przeprowadzenie nie jest możliwe" - zaznaczono w komunikacie.

 

MŚ mężczyzn zaplanowane były w dniach 28 marca-5 kwietnia, a mikstów od 18 do 25 kwietnia. Odwołaną wcześniej rywalizację kobiet miało gościć w dniach 14-22 marca kanadyjskie miasto Prince George.

 

ZOBACZ TEŻ: "Wszyscy umrzemy!" Szokujące okrzyki rosyjskich kibiców

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas blisko 150 tys. przypadków zakażenia i ponad 5,5 tys. zgonów. W Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie jest już prawie 18 tys. zarażonych, a ponad 1,4 tys. osób zmarło. W Polsce odnotowano dotychczas 103 przypadki, zmarły trzy osoby.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie