Polscy skoczkowie poddani kwarantannie

Zimowe
Polscy skoczkowie poddani kwarantannie
fot. PAP
Kamil Stoch i Dawid Kubacki oraz reszta ekipy polskich skoczków musi przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę ze względu na pandemię koronawirusa

Reprezentacja polskich skoczków wróciła do kraju z Norwegii w trybie awaryjnym, dzięki pomocy prezydenta Andrzeja Dudy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Samolot wybrał się po Adama Małysza i skoczków do Trondheim, ale wedle najnowszych ustaleń polskiego rządu muszą oni przejść obowiązkową 14-dniową domową kwarantannę z powodu pandemii koronawirusa.

Przerwany turniej Raw Air w połączeniu z paraliżem połączeń lotniczych w całej Europie skutkowały poważnym problemem polskich skoczków i skoczkiń. Rywalizacja w Trondheim została przerwana, a kadra musiała jakoś dostać się do kraju. Udało się to dzięki wysłaniu specjalnego samolotu, który przetransportował nasz zespół ze Skandynawii do Krakowa.

 

- Dziękujemy za pomoc w naszym powrocie do Polski - pisał na mediach społecznościowych Maciej Kot.

 

Zobacz: Bez problemu zorganizujemy igrzyska olimpijskie" - zapowiada premier Japonii

 

Ten fakt jednak nie zwalnia kadry Michala Doležala z odbycia obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantanny – obowiązkowej dla każdego, kto był poza granicami Polski.

 

- To działanie prewencyjne. Dotyczy wszystkich naszych sportowców i trenerów, wracających z krajów, w których jest koronawirus. Mają codziennie - rano i wieczorem - mierzyć temperaturę i obserwować swoje organizmy. W przypadku zauważenia niepokojących objawów mają dzwonić do naszych lekarzy - powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkiel dla Sport.Onet.pl.

 

Zobacz: Hojnisz-Staręga piąta na zakończenie Pucharu Świata!

 

- Po powrocie z Norwegii muszę odbyć 14-dniową kwarantannę domową. I nie łamię jej zasad - nie wychodzę z domu, by nie narażać innych. Was też, a szczególnie młode osoby, proszę o odpowiedzialne zachowanie. Ograniczcie do minimum przebywanie poza domem, kontakty z ludźmi spoza najbliższej rodziny. Wymaga tego trudny okres, z jakim musimy się zmierzyć. Nie jestem panikarzem, lecz sprawy wyglądają na tyle poważnie, że warto trochę się poświęcić - skomentował sytuację Adam Małysz, który był obecny z polskimi skoczkami w Norwegii.

 

Organizacja FIS podjęła już decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020. 12 marca zakończyła się więc rywalizacja cyklu Raw Air (zwycięzcą ogłoszono Kamila Stocha) i innych sportowych imprez związanych ze skokami narciarskimi. Kryształową Kulę zdobył Stefan Kraft.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie