Tokio 2020: Polscy bokserzy ze zmiennym szczęściem w kwalifikacjach

Sporty walki
Tokio 2020: Polscy bokserzy ze zmiennym szczęściem w kwalifikacjach
fot. PAP

Aneta Rygielska (60 kg) odniosła zwycięstwo, a Jakub Słomiński (52 kg) i Maciej Jóźwik (57 kg) ponieśli porażki w pierwszym dniu kwalifikacji do olimpijskiego turnieju bokserskiego. Mimo ogólnoświatowych obaw związanych z koronawirusem, zawody rozpoczęły się w Londynie.

Wicemistrzyni Europy w wyższej kategorii 64 kg Rygielska bez żadnych kłopotów pokonała na punkty Rumunkę Cristinę-Paulę Cosmę 5:0. We wtorek w 1/8 finału Polka spotka się z mistrzynią świata z 2018 roku i wicemistrzynią z 2016 Irlandką Kellie Harrington. Lepsza z tej pary będzie już dość blisko Tokio, bowiem "bilety" na igrzyska wywalczy sześć pięściarek.

 

Bez powodzenia w 1/16 finału walczyli w sobotę mężczyźni - Słomiński przegrał przez w drugiej rundzie z Rosjaninem Rasulem Salijewem, a Jóźwik na punkty 0:5 z Ormianinem Arturem Bazejanem.

 

Rylik jest już w domu. "Wszyscy jesteśmy narażeni"

 

W niedzielę, także w 1/16 finału, była wicemistrzyni globu Sandra Kruk (57 kg) zmierzy się z Greczynką Foteini Pleą, Damian Durkacz (63 kg) z urodzonym w Afganistanie, a startującym w barwach Reprezentacji Uchodźców Faridem Walizadehem, Sebastian Wiktorzak (81 kg) z Estończykiem Stivenem Aasem oraz były zawodowy mistrz Europy Mateusz Masternak (91 kg) ze Słowakiem Davidem Michalkiem.

 

Jeśli Masternak wygra ze Słowakiem, spotka się w 1/8 finału z brązowym medalistą MŚ Bułgarem Radosławem Pantalejewem. Nie było to najłatwiejsze losowanie, ale Polak wie, że żeby dostać się na upragnione igrzyska olimpijskie, musi pokonać najlepszych.

 

W brytyjskiej stolicy w turnieju kobiet (walczą w kaskach) awans wywalczą: 51 kg, 57 kg, 60 kg – po sześć zawodniczek, 69 kg – pięć, 75 kg – cztery, zaś wśród mężczyzn (boksują bez kasków): 52 kg, 57 kg, 63 kg – po ośmiu zawodników, 69 kg, 75 kg, 81 kg – po sześciu, 91 kg, +91 kg – po czterech.

 

Kto poleci do Tokio? Może nawet sześć szans awansu!

 

Po rozegraniu eliminacji kontynentalnych, w maju w Paryżu odbędą się światowe kwalifikacje.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze