Epidemia wygasa? W Chinach rozpoczęto lekkoatletyczny sezon halowy

Inne
Epidemia wygasa? W Chinach rozpoczęto lekkoatletyczny sezon halowy
fot. PAP/EPA
Gong Lijiao z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie w pchnięciu kulą

Wobec oznak wygasania epidemii koronawirusa w Chinach powoli wraca tam sportowe życie. W Pekinie rozpoczął się właśnie lekkoatletyczny sezon halowy, na razie bez udziału publiczności. Dwukrotna mistrzyni świata Gong Lijiao pchnęła kulę na odległość 19,70 m. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

W Europie lekkoatletyczny sezon halowy odbył się bez przeszkód, bo epidemia wybuchła znacznie później niż w Azji. Tam już w styczniu zaczęto odwoływać wszystkie zawody, w tym halowe mistrzostwa świata w Nankinie, które miały się odbyć właśnie w ten weekend.

Teraz władze Państwa Środka uznały, że można wrócić do rywalizacji, ale na razie bez udziału publiczności. Odbył się zatem pierwszy halowy mityng w Pekinie.

 

Kajetanowicz: Skrócenie rajdu to słuszna decyzja (WIDEO)

 

W zawodach startowali przede wszystkim studenci tamtejszego uniwersytetu, ale formę postanowiła sprawdzić też jedna z najlepszych kulomiotek na świecie Gong. Jej wynik 19,70 jest jej trzecim w karierze uzyskanym pod dachem. W 2011 roku pchnęła 19,93, a w 2013 - 19,88.

 

Kolejne zawody lekkoatletyczne pod dachem mają się odbyć w Chinach w kwietniu.

 

Jak zmienił się program Cafe Futbol pod wpływem zagrożenia koronawirusem?

 

Epidemia koronawirusa wybuchła w chińskim Wuhan w grudniu. Rozprzestrzeniła się na cały świat. Obecnie w Państwie Środka sytuacja wydaje się być opanowana, ale zachorowało tam ponad 80 tys. osób, z czego ponad trzy tysiące zmarło. Na świecie odnotowano już ponad 167 tysięcy zachorowań i około 6,4 tysiąca zgonów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze