Hotele Ronaldo przekształcone w szpitale to fake news!

Piłka nożna
Hotele Ronaldo przekształcone w szpitale to fake news!
fot. PAP
Wielki gest Cristiano Ronaldo związany z hotelami przekształconymi w szpitale okazał się fałszem.

Wielki gest Cristiano Ronaldo, jakim miało być przekształcenie hoteli piłkarza w szpitale, by walczyć z koronawirusem - okazał się wielkim fake newsem. Portugalski gwiazdor wcale nie zdecydował się zamknąć biznesu, ani opłacić pensji pielęgniarek i lekarzy rzekomo dyżurujących w jego hotelach.

Nieprawdziwa informacja obiegła światowe media. Podała ją m.in. Polska Agencja Prasowa, powołując się na hiszpańską "Marcę". Dziennik informował, że pacjenci będą mogli korzystać bezpłatnie ze szpitali w hotelach napastnika Juve i zostaną objęci profesjonalną opieką medyczną, za którą zapłaci CR7.

 

"Marca" wycofała już tekst. Pozostały linki w mediach społecznościowych, które teraz prowadzą do tekstu o koronawirusie w Serie A.  

 

Okazuje się, że źródło gazety - Edgar Caires, a więc były szwagier Portugalczyka - wycofał się z tego, co powiedział wcześniej.

 

Zobacz: Aż pięciu zarażonych koronawirusem w Valencii

 

"Fake news" wypłynął też wczoraj wieczorem z portugalskiego dziennika "Arena Desportivo". Po tym, jak informacji nie potwierdził nikt z najbliższego otoczenia piłkarza, redakcja wydała oświadczenie przyznając się do błędu:

 

- Wczoraj opublikowano na naszej stronie tekst o tym, że Cristiano Ronaldo zamienia swoje hotele w szpitale, aby pomóc w walce wszystkich z koronawirusem! Informacja krążyła już na kilku stronach na Facebooku, ale to, co skłoniło nas do publikacji, to fakt, że podała ją Paula Carvalho. Osoba, do której mamy wielki szacunek, prezes stowarzyszenia non-profit - napisano.

 

Redakcja dodała, że od razu próbowała potwierdzić informację u kogoś z otoczenia Ronaldo, ale nie udało jej się. To wszystko – jak argumentuje Arena Desportivo – w połączeniu z tym, że Portugalczyk "przyzwyczaił do tak wspaniałych gestów", zdecydowało, że opublikowano tekst.

 

Dziennikarze dodali, że po pewnym czasie skontaktowała się z nimi pani Carvalho i przekazała, że ona też została wprowadzona w błąd.

 

"Przepraszamy wszystkich naszych obserwujących" – dodała redakcja.

 

Ronaldo ma luksusowe hotele na Maderze oraz w Lizbonie.

 

ml, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie