Kajetanowicz: Skrócenie rajdu to słuszna decyzja (WIDEO)

Moto
Kajetanowicz: Skrócenie rajdu to słuszna decyzja (WIDEO)
fot. Materiały prasowe
Pierwszy w tym rajd z udziałem Kajetanowicza skrócono. - Słusznie - uważa Polak

- Rajd Meksyku zakończył się wcześniej. W obliczu pandemii, która panuje na całym świecie uważam, że to słuszna decyzja. Musimy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie i zdrowiu całego społeczeństwa. Byliśmy na to gotowi - powiedział Kajetan Kajetanowicz po zakończonym w sobotę Rajdzie Meksyku. W trzeciej rundzie mistrzostw świata kierowca LOTOS Rally Team zajął 14. miejsce, a w swojej klasie WRC3 był czwarty.

Rajd Meksyku, który miał zakończyć się w niedzielę, został skrócony w związku z globalnym problemem dotyczącym szerzenia się koronawirusa. Po jednogłośnej decyzji organizatorów oraz producentów rywalizacja zakończyła się po sobotnim etapie.

 

- Jesteśmy profesjonalistami i w czasie rajdu nie mówiliśmy o tym za dużo, ale przestrzegaliśmy wszelkich zasad, przede wszystkim higieny. Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić. Skończyliśmy rajd i myślę, że przed nami kolejne wyzwanie, jak dostać się do naszych rodzin i przyjaciół. Liczymy jednak na to, że to również uda się z powodzeniem. Zawsze dążę do tego, aby być lepszym, nawet jeśli wygrywam. Ten rajd po raz kolejny pokazał, że potrafimy radzić sobie w trudnych sytuacjach. Rajdy uczą życia i pokory. Zdobyliśmy sporo doświadczenia w kultowym rajdzie, w pięknej i niezwykłej atmosferze, to coś niesamowitego. Chciałbym tu kiedyś wrócić - dodał polski kierowca.

 

  

 

Kierowcy Formuły 1 będą się ścigać w Australii... wirtualnie

 

Załoga LOTOS Rally Team dopiero rozpoczęła swój sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Podczas Rajdu Meksyku Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak mieli sporo kłopotów technicznych, ale nie poddali się i po zaciętej walce zajęli czwarte miejsce w swojej klasie. Wrócą z Ameryki Północnej z solidną liczbą punktów.

 

Dla Kajetanowicza był to debiut w Rajdzie Meksyku. Ustronianin po raz pierwszy korzystał także z nowego samochodu, czyli Škody Fabii R5 evo. Choć od początku zawodów musiał zmagać się z problemami z elektroniką, nie przeszkodziło mu to w zbieraniu doświadczenia, a na poszczególnych odcinkach także pokazywaniu dobrego tempa. Dziewięć odcinków specjalnych ukończył na podium w klasie WRC3, dwa z nich wygrywając.

 

Formuła 1: Wyścigi w Bahrajnie i Wietnamie przełożone

 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

 

Rajd Meksyku 2020, nieoficjalna klasyfikacja WRC3:

 

1. Bulacia Wilkinson / Bernacchini (Boliwia/Włochy, Citroën C3 R5) 3:01:25,1 s
2. Fernández / Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia R5 evo) +4:11,1 s
3. Triviño / Martí (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +7:48,9 s
4. Kajetanowicz / Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia R5 evo) +13:59,3 s
5. Guerra jr. / Cué (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +1:20:02,9 s

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze