Tokio 2020: Wygrana Drabik, porażki Polskiego i Lewickiego w kwalifikacjach

Sandra Drabik (51 kg) odniosła zwycięstwo i już tylko jedna wygrana dzieli ją od zdobycia kwalifikacji olimpijskiej w boksie. W poniedziałek w Londynie porażki ponieśli Mateusz Polski (69 kg) i Ryszard Lewicki (75 kg).

Drabik, medalistka mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich, pokonała 5:0 jeszcze bardziej utytułowaną Ukrainkę Tetianę Kob, byłą mistrzynię kontynentu i brązową medalistkę mistrzostw świata.

W czwartek kielczanka spotka się w ćwierćfinale z Brytyjką Charley-Sian Davison. Triumfatorka tej walki zapewni sobie start w igrzyskach, zaś pokonana pozostanie w londyńskim turnieju. Z kategorii 51 kg awans wywalczy sześć zawodniczek.

Jedno zwycięstwo od występu na olimpiadzie dzieli też Karolinę Koszewską (69 kg) i Damiana Durkacza (63 kg).

W poniedziałek, poza Drabik, boksowali także Polski i Lewicki. Obaj przegrali na punkty, odpowiednio z Duńczykiem Sebastianem Terteryanem i brązowym medalistą ubiegłorocznych IE w Mińsku Słowakiem Andrejem Csemezem.

W brytyjskiej stolicy w turnieju kobiet awans na IO 2020 wywalczą: w kategoriach 51 kg, 57 kg, 60 kg – po sześć zawodniczek, 69 kg – pięć, 75 kg – cztery, zaś wśród mężczyzn: 52 kg, 57 kg, 63 kg – po ośmiu zawodników, 69 kg, 75 kg, 81 kg – po sześciu, 91 kg, +91 kg – po czterech.

We wtorek, z grona biało-czerwonych wystąpią: Durkacz, Mateusz Masternak (91 kg) oraz Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Koszewska i Elżbieta Wójcik (75 kg). Dopiero w środę inauguracyjny pojedynek stoczy Adam Kulik (+91 kg).