Znamy nazwiska piłkarzy Valencii zakażonych koronawirusem

Piłka nożna
Znamy nazwiska piłkarzy Valencii zakażonych koronawirusem
fot. PAP
Jose Gaya i Eliaquim Mangala to kolejni gracze Valencii zakażeni koronawirusem

W niedzielę zawodnik Ezequiel Garay poinformował o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Valencia dodała też, że sytuacja dotyczy pięciu osób. Nazwisk nie podała, ale teraz wiemy już, o kogo chodziło.

Z oficjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, że chodzi prawdopodobnie nie tylko o piłkarzy oraz również o członków sztabu szkoleniowego. - Wszyscy są w swoich domach i czują się dobrze. Używają odpowiednich środków izolacji - napisano w oświadczeniu.

 

Pierwszy piłkarz La Liga z koronawirusem

 

Garay został tym samym pierwszym piłkarzem La Liga ze stwierdzonym koronawirusem. - To oczywiste, że źle wszedłem w 2020 rok - powiedział. Wcześniej zerwał bowiem więzadło krzyżowe w prawym kolanie, co wykluczyło go z gry do końca sezonu.

 

Ciągle nie znaliśmy tożsamości pozostałych osób. Teraz wiemy już, że chodziło o Eliaquima Mangalę i Jose Gayę oraz klubowego delegata Paco Camarasę i członka sztabu medycznego Juana Aliagę.

 

Brazylijski napastnik zakażony koronawirusem. W przeszłości miał trafić do Legii

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 167 tys. przypadków zakażenia i ok. 6,4 tys. zgonów zarażonych wirusem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie