Dramatyczne wyznanie Masternaka. Żona naciskała, żeby wracał z Anglii

Sporty walki
Dramatyczne wyznanie Masternaka. Żona naciskała, żeby wracał z Anglii
fot. PAP
Mateusz Masternak

Mateusz Masternak do niedzieli walczył w Londynie o igrzyska olimpijskie. Kwalifikacje do Tokio jednak przerwano i polski pięściarz wraca do kraju. Żona Masternaka namawiała go jednak, żeby wcześniej wyjechał ze stolicy Anglii.

Masternak miał we wtorek walczyć z medalistą mistrzostw świata Bułgarem Pantelejewem, ale jego kolejny pojedynek nie doszedł do skutku. Decyzję o zamrożeniu turnieju podjęto w poniedziałek, w przerwie między popołudniową serią walk i wieczorną.

 

Organizacją powrotu do Polski naszej reprezentacji zajęli się włodarze Polskiego Związku Bokserskiego, ale samego Masternaka do powrotu namawiała już wcześniej żona. A w zasadzie naciskała, żeby jak najszybciej wyjechał z Wysp Brytyjskich. "Mówiła: 'kochanie, wracaj natychmiast, rzuć to wszystko, ja chcę mieć zdrowego męża, co mi z twoich sukcesów sportowych' - mówi Masternak w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

• w domu • Zdjęcie zrobiłam kilka tygodni temu (wtedy jeszcze rolka papieru miała zupełnie inną wartość🙄), i teraz nabrało dla mnie jakiegoś nowego, innego sensu. • w domu • Siedzimy w domu. Mamy pod dostatkiem jedzenia i gier planszowych, przez okno swieci słońce, dzieciaki bawią się na podwórku... ale nie ma z nami Mateusza😏 Więc nie szukam zalet wspólnego siedzenia w domu, bo ja się teraz czuję tak, jakby dali mi maskę i wrzucili do wody. Niby jest tlen, ale cholernie ciężko wykonywać ruchy. • w domu • W domu - to kiedy jesteśmy razem. Razem wszystko wydaje się mniej straszne, mniej trudne i groźne. Dla naszej rodziny los przygotował zupełnie inną lekcję życia, choć my ją doskonale znamy! Rozłąka, stres i tęsknota. W tych niepewnych czasach, czuję je mocno spotęgowane. • w domu • #zostajewdomu dla wielu czas na nadrobienie zaległości w relacjach z najbliższymi. A ja myślę o tym, że dla wielu to zrujnowane plany, pożegnanie się z marzeniami czy utrata gruntu pod nogami. Nas nie trzeba zamykać, żebyśmy zaczęli doceniać ten wspólny czas, bo dla nas zawsze był jedną z najważniejszych wartości. Marzę, by jak najszybciej nadszedł moment, kiedy znów sami będziemy wyznaczać sobie czas na pracę i odpoczynek, na wspólne chwile i „swoje sprawy”. Choć teraz najbardziej na świecie marzę o tym, byśmy byli razem❤️ #bosamadecyduje to mój hasztag. I choć teraz nie decyduje o tym, gdzie mogę iść i co robić poza domem, to dalej decyduje o tym, co czuje, co mnie cieszy, a co smuci, co doceniam i co jest dla mnie najważniejsze. . . . . . . . #wdomu #instawtorek #instawyzwanie #zostajewdomu #kfs #kobiecafotoszkoła #bosamadecyduje #dziewczynka #moja #coreczka #mamaicorka #łazienka #dom #razem #rodzina #instamatka #momlife #ksiazeczka #spodnica #newbie

Post udostępniony przez DARIA MASTERNAK (@daria_masternak)

 

Pięściarz podkreśla, że trudno było mu jednak rezygnować z marzeń. - Moim marzeniem jest wyjazd do Tokio i walka o medal olimpijski. Poświęciłem na to wiele ostatnich miesięcy. Ciężkie treningi, zgrupowanie, zaniedbywałem rodzinę, żyłem w ciągłym stresie. Nie chciałem, by poszło to na marne - dodaje.

 

ZOBACZ: Tokio 2020: Japończycy nie wierzą w rozegranie igrzysk

 

W rozmowie ze Sportowymi Faktami były pretendent do tytułu mistrza świata opowiada również o sportowej rzeczywistości na ringu w Londynie. - Gdyby nie wszechobecny żel dezynfekujący, to bym się nawet nie zorientował. Nie mierzono mi temperatury, na trybunach w początkowej fazie byli obecni kibice i nie przestrzegali zasady 1,5 m odstępu - mówi pięściarz.

 

Organizatorzy turnieju kwalifikacyjnego w Londynie wystosowali komunikat dotyczący ewentualnego dokończenia zawodów. - Grupa zadaniowa ds. boksu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego będzie codziennie oceniać sytuację, dążąc do dokończenia podziału pozostałych miejsc na boks w Tokio 2020 w maju i czerwcu - napisano.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze