UFC: Trzy najbliższe gale odwołane

Sporty walki
UFC: Trzy najbliższe gale odwołane
fot. youtube.com
UFC: Trzy najbliższe gale odwołane

Choć Dana White robił wszystko, by gale UFC nadal się odbywały, to prędzej czy później musiał podjąć taką decyzję. Trzy najbliższe gale zostały odwołane.

W miniony weekend odbyła się pierwsza w historii organizacji gala bez udziału publiczności. W Brasilii Charles Oliveira poddał Kevina Lee w walce wieczoru. Zgodnie z założeniami atmosfera była zupełnie inna niż do tej pory. Mimo to kolejne gale pozostawały w planach, a White przekonywał, że dba o bezpieczeństwo wszystkich związanych z amerykańskim gigantem.

 

W pewnym momencie musiał się jednak ugiąć. Pandemia koronawirusa postępuje bardzo szybko, a wiele osób - także związanych z UFC - coraz bardziej się boi. W związku z tym White wysłał maila wszystkim pracownikom, w którym poinformował o najbliższych planach. Trzy najbliższe gale, które miały się odbyć w Londynie (21 marca), Columbus (28 marca) oraz Portland (11 kwietnia) , zostały przełożone na inny termin.

 

Zobacz także: UFC kontra reszta świata! White oszalał?

 

- Jestem w tym biznesie od 20 lat i to jest to, co zawsze robimy. Próbujemy, by nasze gale się odbywały niemal za wszelką cenę. Tym razem jest jednak inaczej. Cały świat jest narażony, a nic nie jest ważniejsze od zdrowia waszego i waszych rodzin - napisał do pracowników White.

 

Dodał też, że hitowa gala UFC 249 z walką wieczoru o mistrzostwo wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem, pozostaje w planach.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie