Bach: Będziemy działać w interesie sportowców

Inne
Bach: Będziemy działać w interesie sportowców
fot. PAP
Bach: Będziemy działać w interesie sportowców

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach powiedział w środę, że sportowcy zdają sobie sprawę, iż do igrzysk w Tokio pozostały jeszcze ponad cztery miesiące, a przygotowania będą zgodne z ochroną ich zdrowia przed koronawirusem.

Jak napisała agencja Reuters, Bach w oświadczeniu wygłoszonym po "naprawdę świetnej" i "bardzo konstruktywnej" rozmowie z 220 przedstawicielami sportowców przyznał, że MKOl słyszał o ich obawach dotyczących zdrowia i przygotowaniach, gdy wirus sieje spustoszenie na całym świecie.

 

- Wszyscy zdają sobie sprawę, że mamy jeszcze ponad cztery miesiące, a my zajmiemy się działaniem i będziemy nadal pracować w sposób odpowiedzialny w interesie sportowców - podkreślił Bach.


Zobacz także: Co z IO w Tokio? "Nie ma idealnego rozwiązania"

 

Tegoroczne letnie zmagania w Tokio mają się rozpocząć 24 lipca. MKOl, wraz z komitetem organizacyjnym igrzysk i rządem japońskim, zapowiedział ostatnio, że nie rozważa odwołania lub odroczenia igrzysk.

 

We wtorek po telekonferencji z przedstawicielami międzynarodowych federacji poszczególnych dyscyplin wydano oświadczenie, w którym stwierdzono, iż "na tym etapie nie są potrzebne żadne drastyczne decyzje". Zaapelowano także do sportowców, aby kontynuowali przygotowania do igrzysk w Japonii najlepiej jak potrafią.

 

Inne ważne wydarzenia sportowe zostały już przełożone o rok - np. piłkarskie mistrzostwa Europy czy turniej Copa America.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze