Chelsea pomaga w walce z koronawirusem. Udostępniła hotel służbie zdrowia

Piłka nożna
Chelsea pomaga w walce z koronawirusem. Udostępniła hotel służbie zdrowia
fot. PAP
Wszelkie koszty pokryje rosyjski właściciel Chelsea Roman Abramowicz.

Chelsea udostępniła swój hotel brytyjskiej służbie zdrowia. W obiekcie usytuowanym przy stadionie Stamford Bridge zakwaterowanie znajdzie personel medyczny walczący z pandemią koronawirusa.

- Duża część personelu pracuje w bardzo długich zmianach i może nie być w stanie dotrzeć do domów, albo podróż byłaby bardzo długa - napisano w oświadczeniu.

Pomoc skierowana jest przede wszystkim do szpitali w północno-zachodniej części Londynu. Wszelkie koszty pokryje rosyjski właściciel Chelsea Roman Abramowicz.

 

Zobacz także: Gwiazdor Premier League zignorował kwarantannę. Zostanie surowo ukarany

 

W ubiegłym tygodniu zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u jednego z piłkarzy "The Blues" - Calluma Hudsona-Odoi. W środę trener drużyny Frank Lampard poinformował, że skrzydłowy czuje się dobrze.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przekazać taką wiadomość. Mam świadomość, że nie wszyscy zarażeni wyzdrowieją, dlatego jeszcze raz chciałbym zaapelować o odpowiedzialne zachowanie i wzajemną troskę - podkreślił szkoleniowiec.

 

Rozgrywki Premier League na razie zawieszono do 4 kwietnia.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Na świecie odnotowano już blisko 200 tys. przypadków i ok. 8,4 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 2000 zachorowań i 71 zgonów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze