Dramatyczne chwile Kowalkiewicz. "Gdybym wsiadła do samolotu, straciłabym wzrok"

Sporty walki
Dramatyczne chwile Kowalkiewicz. "Gdybym wsiadła do samolotu, straciłabym wzrok"
fot. PAP
Karolina Kowalkiewicz przeżywała trudne chwile w starciu z Xiaonan Yan

Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB) pod koniec lutego przegrała na gali w Auckland z Xiaonan Yan (12-1, 1 NC, 5 KO), ale co gorsza odniosła kontuzję oka. - Nie sądziłam, że ten uraz będzie tak poważny. Bałam się, że już nigdy nie będę dobrze widzieć - powiedziała łodzianka w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Kowalkiewicz na pewno nie będzie najlepiej wspominać wyjazdu do Nowej Zelandii. Polka poniosła swoją czwartą porażkę z rzędu w UFC i na razie nie wiadomo, jaka będzie jej przyszłość w największej organizacji MMA na świecie. Na domiar złego, w starciu z Yan nabawiła się groźnej kontuzji, a mianowicie złamania oczodołu.
 
- Nie wiedziałam, co się dzieje. Nic nie widziałam. Towarzyszył mi jedynie ogromny ból. Myślałam, że rywalka włożyła mi palec w oko. Nie chciałam wyjść na mięczaka, gdyby walka została przerwana. Wydawało mi się, że zaraz będę normalnie widzieć i kontynuować starcie. Przez cały czas byłam zdezorientowana, widziałam podwójnie. Do tego cały czas wszystko wirowało. Miałam problemy z równowagą. W takim stanie pojechałam po walce do szpitala, gdzie strasznie wymiotowałam - powiedziała w rozmowie z Przeglądem Sportowym Polka.
 
 
Trenująca na co dzień w Łodzi zawodniczka nie mogła od razu wrócić do Polski.
 
- Gdy powiedziałam lekarce, że niebawem mam lot do Polski, odpowiedziała, że absolutnie nie mogę wsiąść na pokład samolotu, bo inaczej stracę wzrok. Wtedy się rozryczałam. Może nie z tego powodu, że stracę wzrok, ale że już nigdy nie będę dobrze widzieć. Chwilę zajęło mi, żeby się oswoić z tą sytuacją. Nie sądziłam, że ta kontuzja będzie aż tak poważna - dodała Polka.
 
 
Kowalkiewicz swoją karierę w UFC rozpoczęła w 2015 roku. Pierwsze trzy walki wygrała, w czwartej zmierzyła się z ówczesną mistrzynią kategorii słomkowej Joanną Jędrzejczyk. Łodzianka przegrała na punkty. Od tamtego starcia walczyła siedmiokrotnie. Dwa razy wygrała, pięć pojedynków przegrała.
IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time 31.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie