Kolejna strata Floyda. Nie żyje Roger Mayweather

Sporty walki
Kolejna strata Floyda. Nie żyje Roger Mayweather
fot. PAP
Floyd Mayweather Jr oraz Roger Mayweather

Kilka dni temu Floyd Mayweather pożegnał matkę trójki jego dzieci. Teraz dotknęła go kolejna strata. W wieku 58 lat zmarł Roger Mayweather - jego wujek oraz trener.

W swojej 15. zawodowej walce Roger - zwany też "Black Mambą" - został mistrzem świata WBA w kategorii superpiórkowej. Dwukrotnie bronił pasa, aż w końcu pokonał go Rocky Lockridge. Później walczył m.in. z Julio Cesarem Chavezem, ale na tron wrócił po trzech latach. W 1987 roku znokautował Rene Arredondo, zostając mistrzem świata WBC w wadze superlekkiej. Pasa bronił czterokrotnie, aż na jego drodze po raz kolejny stanął Chavez. Karierę zakończył w 1999 roku z rekordem 59-13. 35 razy wygrał przez nokaut.

 

Później zajął się trenowaniem Floyda, dla którego był wujkiem. Zajmował się nim przez wiele lat. To właśnie z nim w narożniku "Money" stał się jednym z najlepszych pięściarzy w historii. Warsztat Rogera był ceniony na całym świecie. Przekazał też Floydowi swój styl polegający na kontrowaniu i utrzymywaniu odpowiedniego dystansu od przeciwnika.

 

Zobacz także: Dramatyczne wyznanie Masternaka. Żona naciskała, żeby wracał z Anglii

 

Roger Mayweather cierpiał na zaniki pamięci - o czym kilka razy mówił Floyd. - Ma tylko 50 lat, ale wydaje się, że ma koło 80 - powiedział.

 

W 2016 roku, czyli cztery lata po tym, jak przestał trenować Floyda, zaginął na kilkanaście godzin. Obawy o jego zdrowie były poważne, gdyż Roger cierpiał na cukrzycę, a nie wziął ze sobą odpowiednich leków. Na szczęście dość szybko się odnalazł.

Zmarł w wieku 58 lat. To kolejny cios dla Floyda Mayweathera w ostatnich dniach. 11 marca zmarła Jossie Morris - matka trójki jego dzieci, z którą był związany 15 lat.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie