Loew: W końcu dostrzegamy to, co jest najważniejsze

Piłka nożna
Loew: W końcu dostrzegamy to, co jest najważniejsze
fot. PAP
Loew: W końcu dostrzegamy to, co jest najważniejsze

- Ziemia broni się przed człowiekiem, który uważa, że może wszystko i wie wszystko - w taki sposób skomentował przyczyny pandemii koronawirusa na świecie selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

Loew uczestniczył w wideokonferencji zorganizowanej przez Niemiecką Federację Piłkarską, zabierając głos ze swojego domu we Fryburgu.

 

- Niemożliwe było dalsze przyspieszenie tempa rozwoju, jakie osiągnęliśmy. Pożary w Australii czy wirus Eboli w Afryce wpłynęły na nas tylko marginalnie. Ale teraz stoimy w obliczu czegoś, co dotyczy całej ludzkości, i teraz dostrzegamy to, co naprawdę jest ważne: przyjaciół, rodzinę i wzajemny szacunek - powiedział Loew.

 

Podczas tej samej wideokonferencji przekazano informację, że piłkarze reprezentacji Niemiec przeznaczą ponad 2,5 miliona euro na walkę z pandemią koronawirusa.

 

- W takich chwilach musimy sobie pomaga - powiedział w opublikowanym na Instagramie filmie bramkarz i kapitan drużyny narodowej Manuel Neuer.

Zobacz także: Szlachetny gest niemieckich piłkarzy! Przekażą potężną sumę na walkę z koronawirusem 

 

W materiale wideo pojawili się także m.in. inni piłkarze bawarskiego klubu Joshua Kimmich i Leon Goretzka. Wszyscy apelowali do kibiców, aby również włączyli się aktywnie w walkę z pandemią.

 

W środę kanclerz Angela Merkel oświadczyła w orędziu do narodu, że koronawirus jest największym wyzwaniem dla Niemiec od czasów II wojny światowej.

 

- To historyczne zadanie - zauważyła Merkel. - Od czasów II wojny światowej nie było wyzwania dla naszego kraju, podczas którego nasza wspólna solidarność byłaby tak ważna.

 

W Niemczech chorych na wywoływaną przez rozprzestrzeniającego się globalnie koronawirusa chorobę COVID-19 jest już ponad 11 tysięcy, zmarło 28 osób. Na całym świecie zakaziło się ok. 200 tysięcy.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze