Trener Lecha: Nasi zawodnicy sami trenują w domach

Piłka nożna
Trener Lecha: Nasi zawodnicy sami trenują w domach
fot. Cyfrasport
Trener Lecha: Nasi zawodnicy sami trenują w domach

Naszych zawodników obowiązują obecnie ćwiczenia, które mogą bez problemu zorganizować sobie sami w domu - tłumaczy na lechpoznan.pl trener przygotowania fizycznego Lecha Poznań Karol Kikut.

Najbliższe tygodnie stoją pod znakiem pandemii koronawirusa, który rozprzestrzenia się na całym świecie. To właśnie „dzięki” wirusowi piłkarze PKO BP Ekstraklasy zaszyli się w domach, gdzie przygotowują się indywidualnie do ewentualnego powrotu rozgrywek. Także zawodnicy Lecha Poznań, o przygotowaniach których opowiedział oficjalnej stronie Kolejorza trener przygotowania fizycznego Karol Kikut.

 

- Zawodnicy są od środy na rozpiskach, wcześniej realizowali ćwiczenia w domowym zaciszu. Dobrze wiedzą, że muszą maksymalnie unikać kontaktu z innymi osobami i najlepiej wykonywać te zajęcia indywidualnie. Jak najbardziej nadal obowiązują ich także ćwiczenia, które mogą bez problemu zorganizować sobie sami w domu – tłumaczy trener Kolejorza, Karol Kikut.

 

Stokowiec: Nie zrażają mnie straty finansowe

- Musimy wziąć pod uwagę, że każdy jest innym zawodnikiem i innym organizmem. Myślę, że jeżeli taki stan potrwa dwa-trzy tygodniu to ten spadek wytrenowania będzie zauważalny, ale jeżeli piłkarze będą cały czas realizować rozpiski treningowe, to nie będzie on na pewno znaczny - dodał Kikut.

 

Lech w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje obecnie piąte miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie