Zaskakująca decyzja w Szwajcarii! Właściciel klubu zwolnił... ośmiu piłkarzy na raz

Piłka nożna
Zaskakująca decyzja w Szwajcarii! Właściciel klubu zwolnił... ośmiu piłkarzy na raz
fot. PAP
Constantin wystosował pismo z prośbą do piłkarzy w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Właściciel i prezes FC Sion - Christian Constantin podjął kuriozalną i radykalną decyzję. 63-letni Szwajcar zwolnił ośmiu piłkarzy w trybie natychmiastowym. Powód? Nie wszyscy odpowiedzieli na wniosek właściciela, który chciał, aby zawodnicy zgodzili się na obniżenie pensji.

Constantin wystosował pismo z prośbą do piłkarzy w związku z panującą pandemią koronawirusa. Kontrowersyjny Szwajcar nie dał piłkarzom czasu do namysłu oraz na sprawdzenie dokumentów i przedyskutowania sprawy ze swoimi agentami, czy prawnikami. Zawodnicy mieli podpisać przygotowane papiery do określonej godziny. Ci, którzy tego nie zrobili, zostali wydaleni z klubu.
 
ZOBACZ TEŻ: Reprezentant Polski zgodził się na obniżkę zarobków! Pomoże przetrwać swojemu klubowi?
 
O zamieszaniu poinformowała jako pierwsza szwajcarska gazeta „Blick”, która wieszczy problemy właścicielowi FC Sion. Sprawa rzecz jasna znajdzie swój finał na drodze sądowej. Skarga zwolnionych piłkarzy trafiła już do federacji. 
 
Wśród zwolnionych piłkarzy są bardzo znane nazwiska. "Ofiarami" właściciela FC Sion padli między innymi: Alex Song, który w przeszłości występował w Arsenalu i Barcelonie, czy Seydou Doumbia znany z gry w CSKA Moskwa i Romie. Pozostali to: gwiazda zespołu Pajtima Kasami, kapitan Xavier Kouassiego, Ermir Lenjani, Mickaël Facchinetti, Christian Zock i Birama Ndoye.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie