Piłkarze Bayernu rozpoczęli treningi nadzorowane przez Internet

Piłka nożna
Piłkarze Bayernu rozpoczęli treningi nadzorowane przez Internet
fot. PAP
Piłkarze Bayernu Monachium rozpoczęli treningi, które w czasie rzeczywistym przez internet nadzoruje trener Hans Flick.

Piłkarze Bayernu Monachium rozpoczęli treningi, które w czasie rzeczywistym przez internet nadzoruje trener Hans Flick. To odpowiedź na pandemię koronawirusa, która uniemożliwia sportowcom wspólne zajęcia.

- Wczoraj odbyliśmy pierwszą sesję cybertreningu. Wszyscy byli bardzo zmotywowani do pracy. To ważne, abyśmy pozostawali w stałym kontakcie - podkreślił Flick.

 

Sztab szkoleniowy przygotował plany treningowe dla każdego zawodnika. Wykonywanie ćwiczeń trener może obserwować dzięki transmisji wideo. Dostęp ma nawet do takich informacji, jak tętno piłkarza, dzięki czemu może natychmiast korygować obciążenia.

 

Zobacz także: 10 przypadków koronawirusa w Fiorentinie. Trzy osoby w szpitalu

 

- Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Jak reszta społeczeństwa musimy się dostosowywać do nowych okoliczności - przyznał Flick.

 

Piłkarzem Bayernu jest Robert Lewandowski, który wraca do pełnej sprawności po kontuzji. Kapitan reprezentacji Polski niemal codziennie publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia z domowych treningów.

 

Bundesliga zawiesiła rozgrywki do 2 kwietnia. Na razie jednak nie wiadomo, czy także po tym terminie będzie możliwe kontynuowanie sezonu.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Globalnie odnotowano już ok. 220 tys. przypadków i ok. 8,9 tys. zgonów zarażonych wirusem. W przypadku Niemiec liczby te wynoszą, odpowiednio, ponad 12,3 tys. i 28.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie