Liga Mistrzów: Atletico Madryt gra dalej. Manchester United wyeliminowany

Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Manchester United 1:0. Gola na wagę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów dla podopiecznych Diego Simeone strzelił Renan Lodi. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Bruno Fernandes podał po ziemi do niepilnowanego w polu karnym Anthony'ego Elangi. Szwed z bliskiej odległości trafił jednak w głowę Jana Oblaka. Atletico odpowiedziało strzałem z dystansu Rodrigo de Paula. Uderzenie Argentyńczyka efektownie obronił David de Gea.

Kolejną szansę mistrz Hiszpanii miał w 34. minucie gry. Składną akcję wykończył Joao Felix, ale Portugalczyk był na pozycji spalonej. W 41. minucie spotkania Atletico dopięło swego. Dośrodkowanie Antoine'a Griezmanna zamknął Renan Lodi. Brazylijczyk strzałem głową posłał piłkę przy bliższym słupku i dał swojej drużynie prowadzenie. Wynik 1:0 dla "Los Colchoneros" utrzymał się do przerwy.

Tuż po zmianie stron kolejną okazję, by trafić do siatki miał Elanga, lecz piłka po jego strzale minęła słupek bramki Oblaka. W 60. minucie gry kapitalną szansę na zdobycie bramki zmarnował Jadon Sancho. Reprezentant Anglii huknął z woleja, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

"Czerwone Diabły" przeważały i dłużej utrzymywały się przy piłce. Podopieczni Ralfa Rangnicka mieli jednak problemy z tworzeniem sytuacji podbramkowych. Dopiero w 77. minucie po centrze z rzutu wolnego Raphael Varane zmusił do wysiłku Oblaka. Słoweński bramkarz popisał się jednak znakomita interwencją.

Później gospodarze nie byli już w stanie zagrozić bramce Atletico. W końcówce meczu w pole karne "Los Colchoneros" powędrował nawet de Gea, lecz to nic nie dało. Ekipa z Madrytu wygrała i zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Manchester United - Atletico Madryt 0:1 (0:1)

Bramka: Lodi 41

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Raphael Varane, Harry Maguire (84. Juan Mata), Alex Telles - Scott McTominay (68. Nemanja Matić), Fred (76. Edinson Cavani) - Jadon Sancho, Bruno Fernandes (68. Paul Pogba), Anthony Elanga (68. Marcus Rashford) - Cristiano Ronaldo

Atletico Madryt: Jan Oblak - Jose Maria Gimenez, Stefan Savić, Reinildo - Marcos Llorente, Hector Herrera, Renan Lodi - Rodrigo De Paul, Koke (80. Geoffrey Kondogbia) - Joao Felix (90. Felipe), Antoine Griezmann (90+3. Angel Correa)

Wynik pierwszego meczu: 1:1. Awans: Atletico Madryt.