N'Gapeth zakażony koronawirusem! Siatkarz trafił do szpitala

Siatkówka
N'Gapeth zakażony koronawirusem! Siatkarz trafił do szpitala
fot. CyfraSport
Earvin N'Gapeth jest zarażony koronawirusem.

We wtorek 17 marca potwierdzono pierwsze zarażenie koronawirusem w Kazaniu. Rosyjskie media, z Chempionat.com na czele zgodnie podają, że zakażonym jest gwiazdor Zenita Kazań i reprezentacji Francji Earvin N'Gapeth!

To pierwszy zakażony wirusem SARS-CoV-2 w środowisku siatkarskim - po tym, jak ogłoszono wiele przypadków wśród piłkarzy. Do zakażenia doszło głównie w klubach Serie A oraz La Liga.

 

Według rosyjskich mediów N'Gapeth zaraził się koronawirusem podczas urlopu we Francji, gdzie wyjechał kilka dni po zakończeniu sezonu regularnego. W tej chwili w Rosji trwa faza play-off - bez udziału kibiców. Kontynuacja sezonu wobec zagrożenia pandemią koronawirusem na całym obszarze Europy spotkało się z wielkimi kontrowersjami, jednak rosyjskie władze potwierdzały, że nie odczuwają problemu.

 

Zobacz: Leon o koronawirusie we Włoszech: Na zakupy chodzę raz na tydzień

 

- Mówi się o tym, ale jak na razie porządnych działań nie było podjętych. Jedyne co, to graliśmy ostatni mecz bez kibiców. Oprócz tego życie toczy się normalnie. Myślę, że jeszcze to wszystko nie dotarło tutaj, bo jednak Surgut jest oddalony o tysiące kilometrów od Polski, od Europy. Ludzie są jednak poinformowani, słyszy się o pojedynczych przypadkach w Moskwie, ale panuje takie przekonanie, że jest to gdzieś daleko od nas - mówił Maciej Muzaj w rozmowie z Porankiem Polsatu Sport. Jego klub zdążył już wycofać się z rozgrywek i nie jechać na rewanżowe spotkanie do Moskwy.

 

Po powrocie do Rosji N'Gapeth poczuł się źle i został przebadany. Testy potwierdziły: siatkarz cierpi na chorobę COVID-19 i jest leczony w szpitalu zakaźnym w Kazaniu. Według rzeczniczki prasowej Prezydenta Republiki Tatarstanu Lilii Galimowej, sportowiec ma się dobrze i ma wyjść do domu po 14 dniach leczenia. Poprosił o wizytę domową, przez co uniknął kontaktu z partnerami z zespołu.

 

 

Dwa najlepsze zespoły fazy zasadniczej ligi rosyjskiej uzyskały bezpośredni awans do "Final Six" – decydującego etapu mistrzostw Rosji. Są to Lokomotiw Nowosybirsk (z Fabianem Drzyzgą w składzie) oraz właśnie Zenit Kazań. Ciężko wyobrazić sobie kontynuację rozgrywek w obliczu zakażenia N'Gapetha.

 

Zobacz: Zespół Drzyzgi zwyciężył w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu CEV

 

To pierwsza osoba w Kazaniu zarażona koronawirusem. Do tej pory ponad 200 tysięcy ludzi zostało zarażonych wirusem na całym świecie. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 9 tysięcy osób. W Rosji zarejestrowano już ponad 190 przypadków. Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej proponuje zakaz wszystkich zawodów w kraju.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie