Drzyzga o N'Gapethcie: Koronawirus zaskoczył Rosjan. Nawet on się nie spodziewał

Siatkówka
Drzyzga o N'Gapethcie: Koronawirus zaskoczył Rosjan. Nawet on się nie spodziewał
fot. CyfraSport
Earvin N'Gapeth zakażony koronawirusem! Siatkarz trafił do szpitala

W czwartek świat obiegła informacja o pozytywnym teście na koronawirusa w organizmie Earvina N'Gapetha. Francuski siatkarz znajduje się w szpitalu zakaźnym, gdzie leczy chorobę COVID-19. "Ta sytuacja zaskoczyła Rosjan" - powiedział Wojciech Drzyzga w programie "Poranek Polsatu Sport".

Wojciech Drzyzga opowiedział o kontakcie z synem Fabianem po zwycięskim meczu w Pucharze CEV. "To była dziwna sytuacja, gdy musieli dziękować pustym trybunom" - rozpoczął Marcin Lepa, opowiadając o siatkarskiej sytuacji w Rosji.

 

- Jeszcze dwa dni temu w Nowosybirsku sprzedawano normalnie bilety. Fabian mówił, że traktuje mecz z Zenitem St. Petersburg jak sparing, bo nie wie czy nawet pojadą do Nowosybirska na rewanż. Zaraz jednak trafiliby na włoską Modenę, więc możliwości dokończenia europejskich pucharów nie widać. Koronawirus zaskoczył Rosjan także w tym regionie, mimo że są bardzo oddaleni. Informacja o N'Gapethcie poraziła rosyjską ligę, nadal jednak czekają na decyzje o ewentualnym zawieszeniu rozgrywek - powiedział Drzyzga.

 

Zobacz: N'Gapeth zakażony koronawirusem! Siatkarz trafił do szpitala

 

  

 

Według rosyjskich mediów N'Gapeth zaraził się koronawirusem podczas urlopu we Francji, gdzie wyjechał kilka dni po zakończeniu sezonu regularnego. Po powrocie do Rosji francuski siatkarz poczuł się źle i został przebadany. Testy potwierdziły: siatkarz cierpi na chorobę COVID-19 i jest leczony w szpitalu zakaźnym w Kazaniu.

 

Czy zarażenie koronawirusem zaskoczyło nawet taką osobowość, jak N'Gapeth?

 

Zobacz: N'Gapeth skomentował koronawirusa! "To były skomplikowane trzy dni"

 

- Jesteśmy narażeni na to cholerstwo na każdym kroku. Wystarczy, że opuścimy swój dom czy hotel. Earvin jest potwierdzeniem, że ten problem dotyczy wszystkich. Jestem bardzo ciekawy, jak zareaguje środowisko siatkarskie w Rosji. On funkcjonował w klubie, szatni, mieszkał w jednym pokoju z kolegą z zespołu... Od tego się nie ucieknie, kontakt i narażenie całej drużyny jest automatyczne - dodał Łukasz Kadziewicz.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie