El. MŚ 2022: Amerykańskie kwalifikacje we wrześniu?

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Amerykańskie kwalifikacje we wrześniu?
fot. PAP
El. MŚ 2022: Kwalifikacje strefy CONMEBOL mogą odbyć się we wrześniu

Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska (CONMEBOL) chce od września rozgrywać mecze w kwalifikacjach do mistrzostw świata 2022. Wcześniej FIFA odwołała spotkania zaplanowane na marzec. Powodem jest pandemia koronawirusa.

Niedawno CONMEBOL zwróciła się z prośbą do międzynarodowej federacji (FIFA) o odłożenie na czas nieokreślony rozpoczęcia eliminacji do mundialu w Katarze. Teraz domaga się dużego opóźnienia, tzn. jest za rozgrywaniem spotkań dopiero od jesieni 2020 r.

 

Zobacz: Kluby w Brazylii oferują stadiony do walki z koronawirusem

 

„Konfederacja podejmuje największe środki ostrożności w związku z sytuacją z koronawirusem (Covid-19), zgodnie z wszelkimi wydanymi zaleceniami organizacji ds. zdrowia publicznego” – napisano w komunikacie.

 

W el. MŚ 2022 w strefie Ameryki Południowej rywalizować będzie dziesięć reprezentacji: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela. Cztery najlepsze drużyny uzyskają awans, zaś piąta zagra w barażach.

 

Wcześniej prestiżowy turniej Copa America, który miał się odbyć od 12 czerwca do 12 lipca w Argentynie i Kolumbii, został przełożony na przyszły rok. Natomiast co najmniej do 5 maja zawieszono rozgrywki Copa Libertadores i Copa Sudamericana. To dwa najważniejsze klubowe puchary w południowoamerykańskiej piłce nożnej.

 

Zobacz: Pierwszy przypadek koronawirusa w Eintrachcie Frankfurt

 

Wszystkie zmiany spowodowane są rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze