Liga Mistrzów: Chelsea awansowała do ćwierćfinału

Chelsea miała problemy w meczu z Lille, ale ostatecznie wygrała 2:1 w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Francuzi mieli swoje momenty, ale nie byli w stanie pójść za ciosem po objęciu prowadzenia.

Obrońcy tytułu przystępowali do rewanżowego spotkania z dwubramkową zaliczką, która teoretycznie powinna im spokojnie wystarczyć do wywalczenia awansu do ćwierćfinału. Thomas Tuchel ustawił swoją drużynę bardzo defensywnie, co też przełożyło się na mecz od pierwszej minuty.

Francuzi starali się zagrozić bramce Edouarda Mendy'ego, jednak udawało się to głównie dziękim błędom Jorginho. Włoski pomocnik co najmniej dwa razy podarował im klarowną okazję do zdobycia bramki. Ta druga zamieniła się nawet w rzut karny, który wykorzystał Burak Yilmaz.

Chelsea grała źle, ale wystarczył jej tylko moment dekoncentracji Francuzów, by do siatki trafił Christian Pulisic. Świetną asystą popisał się Jorginho, który zrehabilitował się za wcześniejszą sytuację.

Po przerwie Lille nie atakowało już z taką pasją, choć w jednym momencie defensywa Chelsea ewidentnie się zdrzemnęła. Po szybko wykonanym rzucie rożnym do znakomitej sytuacji doszedł Xeka, który trafił w słupek po dośrodkowaniu Yilmaza. To zemściło się kilkanaście minut później, kiedy zwycięską bramkę dla gości zdobył Cesar Azpilicueta.

Lille - Chelsea 1:2 (1:1)

Bramki: Yilmaz 38 (k) - Pulisic 45+3, Azpilicueta 71

Lille: Leo Jardim - Jose Fonte, Sven Botman (58. Amadou Onana), Tiago Djalo - Zeki Celik (58. Timothy Weah), Jonathan Bamba (77. Angel Gomes), Xeka, Benjamin Andre, Gabriel Gudmundsson (77. Domagoj Bradarić) - Burak Yilmaz, Jonathan David (77. Hatem Ben Arfa).

Chelsea: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen (33. Trevoh Chalobah), Thiago Silva, Antonio Ruediger, Marcos Alonso - N'Golo Kante, Jorginho (74. Ruben Loftus-Cheek), Mateo Kovacić (46. Mason Mount) - Kai Havertz (83. Hakim Ziyech), Christian Pulisic (74. Romelu Lukaku).

Żółte kartki: Gudmundsson, Fonte - Chalobah.

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Chelsea.