Liga Mistrzów: Juventus upokorzony u siebie! Villarreal gra dalej

Juventus i Villarreal zmierzyły się w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów.

Juventus i Villarreal zmierzyły się w środę w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów. Awans do ćwierćfinału wywalczyła ekipa z Hiszpanii, wygrywając w rewanżu 3:0.

W pierwszej połowie kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli goli. Swoich okazji do otworzenia wyniku szukali między innymi Dusan Vlahović i Alvaro Morata, jednak napastnicy Juventusu albo uderzali niecelnie, albo skutecznie interweniował Geronimo Rulli, golkiper Villarreal.

Po przerwie "Stara Dama" dążyła do wyjścia na prowadzenie, jednak gola na 1:0 niespodziewanie strzelili goście. W 77. minucie Szymon Marciniak podyktował rzut karny po przewinieniu Daniele Ruganiego, a jedenastkę na bramkę zamienił Gerard Moreno.

Kilka minut później było już 2:0 - tym razem Wojciecha Szczęsnego pokonał Pau Torres. Jak się okazało, stoper reprezentacji Hiszpanii nie ustalił wyniku meczu. W doliczonym czasie gry Villarreal zdobył bowiem kolejnego gola z rzutu karnego - tym razem Szczęsny nie zdołał obronić uderzenia Arnauta Danjumy.

Z racji tego, że w pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 1:1, do ćwierćfinału Champions League awansowała ekipa Villarrealu.

Juventus FC - Villarreal CF 0:3 (0:0)
Bramki: Moreno 77 (k), Torres 85, Danjuma 90+2 (k)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Matthijs de Ligt, Daniele Rugani (79. Paulo Dybala), Mattia De Sciglio - Juan Cuadrado, Manuel Locatelli (83. Federico Bernardeschi), Arthur, Adrien Rabiot - Dusan Vlahović, Alvaro Morata (85. Moise Kean)

Villarreal: Geronimo Rulli - Serge Aurier, Raul Albiol, Pau Torres, Pervis Estupinan - Yeremi Pino (64. Samu Chukwueze), Daniel Parejo (86. Alfonso Pedraza), Etienne Capoue, Manu Trigueros (64. Francis Coquelin) - Giovani Lo Celso (74. Gerard Moreno), Arnaut Danjuma