Manchester United wypłaci pełne wynagrodzenie wszystkim pracownikom

Piłka nożna
Manchester United wypłaci pełne wynagrodzenie wszystkim pracownikom
fot. PAP
Manchester United ogłosił, że wypłaci pełne pensje każdemu pracownikowi, nawet gdyby do końca sezonu nie było meczów albo rozgrywano je przy pustych trybunach.

Angielski klub piłkarski Manchester United ogłosił, że wypłaci pełne pensje każdemu pracownikowi, nawet gdyby do końca sezonu nie było meczów albo rozgrywano je przy pustych trybunach.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki futbolowe w Anglii są obecnie zawieszone do 30 kwietnia. Wcześniej planowano wznowić rywalizację 4 kwietnia.

 

Mimo niepewnej sytuacji finansowej wielu klubów, Manchester United zadeklarował, że zapłaci wszystkim osobom pracującym w dni meczowe, nawet jeśli tych spotkań nie będzie lub odbędą się bez kibiców.

 

Zobacz także: Piłkarze Juventusu opuścili kwarantannę i polecieli do ojczyzny

 

W tym sezonie pozostały do rozegrania cztery mecze na Old Trafford. Z wyliczeń prasy angielskiej wynika, że płatności dla ponad 3000 pracowników wyniosą milion funtów.

 

W wydanym komunikacie klub z Manchesteru zaznaczył, że chce zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wspaniałym pracownikom, bez względu na to jak będzie wyglądał kalendarz gier w Premier League.

 

W Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, według danych podanych w czwartek, zmarły 144 osoby, zaś liczba zakażeń sięgnęła 3269.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze