Boniek wspiera Włochów. „Forza Italia”

Piłka nożna
Boniek wspiera Włochów. „Forza Italia”
fot. Cyfrasport
O swoich włoskich przyjaciołach nie zapomniał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek postanowił podnieść na duchu walczących z epidemią koronawirusa Włochów. "Zawsze są też dobre wieści" - napisał na Twitterze i wskazał liczbę narodzin dzieci w Italii.

Włochy wciąż są najbardziej cierpiącym spośród europejskich krajów w obliczu pandemii koronawirusa. W Italii pojawiają się wciąż nowe ogniska wirusa, a sytuacja na północy kraju jest katastrofalna. Codziennie wykrywa się tam po kilka tysięcy przypadków infekcji SARS-CoV-2, którą zarażone ma być blisko 50 tys. Włochów. Ponad 4 tys. wynosi natomiast tragiczny bilans zmarłych.
 
O swoich włoskich przyjaciołach nie zapomniał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który postanowił podnieść ich na duchu.
 
 
"Zawsze są też dobre wieści! Forza Italia" - napisał na Twitterze Boniek, dołączając do wpisu zdjęcie noworodka i liczbę 1123. Właśnie tyle dzieci miało przyjść na świat we Włoszech w ciągu ostatniego dnia.
 

 

Prezes PZPN z Włochami związany jest od blisko 40 lat. W Rzymie ma swój dom, tam mieszkają jego dzieci i wnuki. W 1982 roku został piłkarzem Juventusu, w którym świętował swoje największe sukcesy w karierze. W latach 1985-1988 reprezentował rzymską Romę. Następnie był trenerem czterech klubów: Lecce, Bari, Sambenedettese i Avellino. W Italii znany jest jako Bello di Notte, czyli Piękność Nocy.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze