Mistrz olimpijski z Londynu zakażony koronawirusem

Inne
Mistrz olimpijski z Londynu zakażony koronawirusem
fot. PAP
Cameron van der Burgh jest złotym medalistą igrzysk olimpijskich.

Dwukrotny medalista olimpijski w pływaniu Cameron van der Burgh przyznał, że od dwóch tygodni zmaga się z koronawirusem. Uważa, że sportowcy, którzy obecnie kontynuują przygotowania do igrzysk, podejmują zbędne ryzyko.

Pochodzący z RPA mistrz olimpijski z Londynu (2012) na 100 m st. klasycznym i wicemistrz z Rio de Janeiro (2016) ogłosił zakończenie kariery w 2018 roku. Koronawirusa stwierdzono w jego organizmie dwa tygodnie temu.

 

"Większość objawów już minęła, ale ciągle mój organizm jest wykończony. Nie jestem w stanie wykonać najmniejszego wysiłku. To najgorsza choroba, jaką kiedykolwiek przechodziłem. A przecież jestem zdrowym człowiekiem, mam silne płuca, nigdy nie paliłem papierosów, uprawiałem sport, prowadzę zdrowy styl życia i nadal jestem młody, a mimo wszystko mój organizm mocno ucierpiał" - napisał w mediach społecznościowych 31-letni były pływak.

CZYTAJ TEŻ: "Upór MKOl jest bez sensu. Igrzyska nie odbędą się w terminie"

 

Van der Burgh przyznał, że miał bardzo wysoką gorączkę, a kaszel nadal go nie opuścił.

 

"Najgorsze jest jednak to, że nie jestem w stanie wyjść nawet na spacer. Jestem po nim ekstremalnie wykończony" - skarży się.

To głównie dlatego apeluje do wszystkich sportowców o szczególną uwagę i dbałość.

 

"Spustoszenie, jakie ten wirus robi w organizmie jest ogromne. Wrócić po nim do poprzedniej dyspozycji będzie ekstremalnie trudne. Uważajcie na siebie, a kontynuowanie przygotowań do igrzysk jest w tej chwili zbędnym ryzykiem" - ocenił.

CZYTAJ TEŻ: Kanada nie wyśle sportowców na igrzyska w tym roku

 

Pandemia koronawirusa rozszerzyła się na cały świat. Zakażonych jest już ponad 340 tys. osób, w tym 14,7 tys. zmarło. Epicentrum choroby znajduje się obecnie w Europie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze