Retro poniedziałek z Polsatem Sport. Przypominamy hitowe mecze Polaków

Ówczesny selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski - Stephane Antiga i Mariusz Wlazły.

W poniedziałek 23 marca na antenach Polsatu Sport przypomnimy kluczowe spotkania naszych reprezentacji. Najpierw zobaczymy mecz siatkarskich mistrzostw świata z 2014 roku Polska – Włochy, a następnie będziemy mogli przyjrzeć się starciu Polska – Słowenia, kiedy to piłkarska kadra Jerzego Brzęczka przypieczętowała zwycięstwo w grupie G eliminacji mistrzostw Europy.

Od godziny 18:00 siatkarscy kibice będą mogli przypomnieć sobie kolejne imponujące zwycięstwo na mistrzostwach świata w 2014 roku. W meczu grupy E Polacy pokonali Włochów 3:1, a na szczególne słowa uznania zasłużył Mariusz Wlazły. W łódzkiej Atlas Arenie Biało-Czerwoni przegrali pierwszego seta, by w kolejnych odsłonach nie dać już szans rywalom.

Atakujący PGE Skry Bełchatów po słabym początku przebudził się i popisał się imponującą skutecznością. Jego współpraca pod siatką z Fabian Drzyzgą wyglądała okazale i dała nadzieje polskim kibicom na dużo więcej w dalszej fazie turnieju.

O 20:00 przeniesiemy się na PGE Narodowy, gdzie w listopadzie ubiegłego roku Polska rozgrywała ostatni mecz eliminacji Euro 2020. Tym razem rywalem kadry Brzęczka była Słowenia, która w pierwszym spotkaniu pokonała Biało-Czerwonych. Tym razem stało się inaczej. Po zaciętym spotkaniu górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:2.

Spotkanie ze Słoweńcami było wyjątkowe również z innego względu. Po raz ostatni z orzełkiem na piersi wystąpił Łukasz Piszczek. Prawy obrońca zagrał swój 66. mecz w kadrze. Wstępnie planował rozegrać symboliczne 30 minut, ale kontuzja Kamila Glika zmusiła go do pozostania na murawie nieco dłużej.

Transmisja meczu Polska – Włochy o godzinie 18:00 w Polsacie Sport. Spotkanie Polska – Słowenia o 20:00 w Polsacie Sport.