Brazylijski tenisista zakażony koronawirusem. Na początku marca wygrał turniej ATP

Tenis
Brazylijski tenisista zakażony koronawirusem. Na początku marca wygrał turniej ATP
fot. PAP
Brazylijski tenisista Thiago Seyboth Wild, który na początku marca wygrał turniej ATP w Santiago, został zakażony koronawirusem.

Brazylijski tenisista Thiago Seyboth Wild, który na początku marca wygrał turniej ATP w Santiago, został zakażony koronawirusem. Jak poinformował, objawy pojawiły się u niego około 10 dni temu, ale obecnie czuje się już dobrze.

Seyboth Wild o tym, że znalazł się w gronie zakażonych rozprzestrzeniającym się na całym świecie wirusem, poinformował za pośrednictwem filmu, który zamieścił na swoim koncie na Instagramie. Opowiedział, że niespełna dwa tygodnie temu miał gorączkę i inne objawy podobne do grypy.

 

Zobacz także: Federer przekazał milion franków najbardziej potrzebującym rodzinom

 

- Będzie dobrze. Już od kilku dni czuję się dobrze, ale mówię tu o tym przede wszystkim po to, by przestrzec każdego. Musicie zostać w domu i zachować ostrożność. To poważna choroba, ale można ją kontrolować, jeśli wszyscy połączymy siły - podkreślił.

 

20-letni tenisista, który jest 114. rakietą świata, na początku marca wygrał turniej w Chile, zdobywając pierwszy tytuł w imprezie ATP i odnosząc największy sukces w karierze. Został wówczas też najmłodszym Brazylijczykiem w historii, który zwyciężył w imprezie tego cyklu. Potem udał się do Australii, gdzie wraz z kolegami z reprezentacji brał udział w meczu Pucharu Davisa. Jak zaznaczył, pierwsze symptomy choroby wystąpiły po powrocie do ojczyzny.

 

Rywalizacja w turniejach ATP i WTA jest jak na razie zawieszona do 7 czerwca.

 

Do środy w Brazylii potwierdzono 2201 przypadków zakażenia koronawirusem; 46 osób zmarło.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze